Повернення Росії в ПАРЄ: Україна намагалась компенсувати нестачу грошей

Україна заплатила 400 тисяч євро замість 316

Повернення Росії в ПАРЄ: Україна намагалась компенсувати нестачу грошей
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Україна намагалася компенсувати втрачену Парламентською асамблеєю Ради Європи суму через відсутність російських внесків, переплативши 84 тисячі євро при оплаті щомісячного членського внеску ПАРЄ.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про це заявив постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба в інтерв’ю “Цензору“.

Loading...

За його словами, Україна заплатила 400 тисяч євро замість 316, намагаючись компенсувати суму, якої ПАРЄ не вистачало через відсутність внесків РФ. Що могло переконати Асамблею не повертати Росію до Ради Європи.

Більше того, Україна закликала й інші країни заплатити більше, однак ніхто не прислухався.

“…Це була цілеспрямована політика нинішнього генерального секретаря Ради Європи Торбйона Ягланда, який вже покидає пост, – блокувати будь-які ініціативи, пов’язані з компенсацією, бажанням або намірами інших країн повторити, наслідувати крок України”, – зазначив Кулеба.

Разом із тим, на думку дипломата, переплативши, Україна вчинила правильно.

“Але наша совість чиста. Тому що, коли в процесі дискусії нам намагалися закинути, що Україна постійно щось просить і ніколи сама нічого не дає для вирішення кризи, то ми казали: вибачте, ми зробили дуже нетипове, безпрецедентне для нас і дуже в серйозних обсягах. Тому що 400 тисяч – це дуже велика сума насправді. І тоді говорили: все, Україна, питань немає, ви дійсно зробили те, що могли”, – розповів Кулеба.

Після повернення в ПАРЄ Росія повинна виплатити понад 50 мільйонів євро прострочених внесків.

При цьому, голова комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Слуцький заявив, що виплата боргу перед Радою Європи за 2017-2018 роки залишається під питанням.

“Наскільки я розумію механіку дій Мінфіну, ми платимо за цей рік, коли ми повернулися, і не платимо, що було б абсолютно в цьому випадку природно, за роки нашої відсутності у Раді Європи, оскільки за що платити?… У нас борг за 2017-2018 … Що стосується боргу, на мій особистий погляд, його виплата під великим знаком питання, оскільки ми дуже урізаним чином, м’яко кажучи, були присутні у цей час в інститутах Ради Європи”, — заявив Слуцький.

Нагадаємо, раніше Дмитро Кулеба запропонував чіткий план протидії Росії після її повернення до Парламентської асамблеї Ради Європи.

«Я пропоную всю нашу реакцію розділити на два елементи. Перший – це яскраві і рішучі кроки, які помітні публічно. Наприклад, відкликати запрошення спостерігачам моніторити наші вибори. Другий елемент – набір кроків, які я називаю «тактикою тисячі порізів»: коли ми непомітно для загалу, для зовнішнього світу, але будемо робити маленькі порізи, завдаючи болю тим, хто завдав болю нам», – зазначив дипломат.

Джерело: Народна Правда
загрузка...