Долар по 30 гривень: експерт дав прогноз на падіння гривні

На Україну звернули увагу міжнародні валютні спекулянти, - експерт

Долар по 30 гривень: експерт дав прогноз на падіння гривні
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Експерти прогнозують, що після значного зміцнення гривні, восени 2019 року відбудеться зростання курсу, долар подорожчає.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Факты.

Loading...

«Час, коли варто очікувати цієї ситуації, – третя декада жовтня і перша декада листопада поточного року», – прогнозує міжнародний економічний експерт, голова ГО «Національний інтерес України» Ігор Гарбарук.

При цьому, на його думку, зміцнення національної валюти, яке спостерігалося нещодавно, має виключно спекулятивну основу.

«На Україну звернули увагу міжнародні валютні спекулянти, які, скориставшись ситуацією, масово скуповували облігації внутрішньої державної позики», – пояснив експерт.

За словами Гарбарука, спекулянти обміняли долари на гривні і купили цінні папери. А ближче до кінця року очікується зворотний процес – погашення облігацій і обмін української валюти на американську, “зелений” зросте у ціні, не виключено, що й до 30 гривень за долар.

«Встановлення на рівні 17% Нацбанком облікової ставки забезпечить власникам ОВДП надприбуток», – вважає Ігор Габарук.

Зазначимо, Національний банк України (НБУ) встановив офіційні курси валют на понеділок, 5 серпня. Гривня втратила майже 19 копійок – 25,53 гривні за долар.

Нагадаємо, раніше керівник аналітики Forex Club Андрій Шевчишин прогнозував, що у серпні долар може опуститися до 25 грн/$ (до 24,75 грн/$). За прогнозами експертів американська валюта не підніметься в ціні вище 25,75 грн/$.

За прогнозами аналітика, вартість гривні в серпні буде коливатися в діапазоні 24,75-25,75 грн/$. Гривня може зміцнитися до позначки – 24,70 грн/$, яка є мінімальною з 2016 року.

Експерт назвав причини падіння курсу долара. Вибори вже пройшли: ключові гравці фінансових ринків проявляють оптимізм щодо України. Іноземні громадяни активно купують українські цінні папери (одна з причин – високі ставки по облігаціях внутрішньої держпозики);

Також мають роль сезонні фактори: активність аграрного експорту, високі ціни на українську продукцію на світових ринках.

Нагадаємо також, з початку року гривня показала найкращий результат серед світових валют, зміцнившись до американського долара на 9,1%.

Серед найбільш валют, які найбільше зміцнилися, також опинилися російський рубль, який виріс до долара на 8,3%, єгипетський фунт – на 8% і тайський бат (4,9%).

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...