Росію знову хочуть виключити з ПАРЄ: що про це відомо

3 серпня в Москві розганяли мітинг з вимогою допустити на вибори в Мосміськдуму незалежних кандидатів

Росію знову хочуть виключити з ПАРЄ: що про це відомо
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Російську Федерацію можуть знову виключити з Парламентської асамблеї Ради Європи через свавілля, яке влаштовують російські силовики в Москві.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, відповідну заяву зробив глава британської делегації в ПАРЄ Роджер Гейл.

Політик закликав переглянути повернення Росії в ПАРЄ після масових затримань та побиття учасників протесту в Москві.

“Лише кілька тижнів тому ПАРЄ проголосувала, щоб відновити права Федерації, і вже зрозуміло, що Росія не має наміру виконувати свої зобов’язання і підкорятися стандартам ПАРЄ. Я сподіваюся, що Комітет міністрів розгляне це питання у вересні і нам потрібно буде повернутися до нього, коли ПАРЄ збереться на своїй фінальній пленарній сесії на початку жовтня. Картини, які ми спостерігали, є неприпустимими і нечуваними”, – пише у Facebook постійний представник Великобританії в Раді Європи Крістофер Івон.

На його думку, методи, які використовують силовики для підтримки порядку під час передвиборного етапу виборів у Московську міську думу, є непропорційними загрозі для громадського порядку:

“Жорстокість, з якою чоловіки, які можуть і не бути офіцерами поліції, використовують палиці, неприпустима у будь-якому цивілізованому суспільстві”.

Постійний представник Великобританії також підкреслив, що Росія порушує Конвенцію про права людини, а реакція на мирні демонстрації чітко показує, чому переважна більшість членів делегації парламенту Великобританії, з усіх партій, продовжила чинити опір відновленню прав російської делегації і підтримала збереження санкцій”.

Росію знову хочуть виключити з ПАРЄ: що про це відомо

Нагадаємо, 3 серпня в Москві пройшла неузгоджена акція з вимогою допустити на вибори в Мосміськдуму незалежних кандидатів. Організатори закликали прихильників вийти на Бульварне кільце і влаштувати по ньому масову прогулянку. Більшість учасників зібралися на Трубній та Пушкінській площі, де їх почали жорстко і масово затримувати співробітники поліції і Росгвардії. Силовики затримували росіян, застосовуючи фізичну силу, їх били, псували їх особисті речі. Всього в автозаки потрапили понад 800 осіб. Більше десяти затриманих отримали травми різного ступеня тяжкості.

Часом силовики затримували навіть тих, хто їх підтримував і виправдовував застосування сили

Джерело: Народна Правда