Щеплення для дітей: Супрун нагадала про обов’язковий список

Всі вакцини, передбачені календарем щеплень, можна отримати безоплатно у свого сімейного лікаря

Щеплення для дітей: Супрун нагадала про обов’язковий список
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Очільниця Міністертва охорони здоров’я Уляна Супрун нагадала, що за місяць діти підуть до школи, отже необхідно перевірити наявність обов’язкових щеплень, передбачених Календарем.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про це Супрун написала у Facebook.

Loading...

“Це вакцини від 10 інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і хіб-інфекції. Адже державні навчальні заклади можуть забороняти відвідування занять тим дітям, які не отримали необхідні щеплення за Календарем профілактичних щеплень”, – попередила очільниця МОЗ.

Вона додала, що не можна протиставляти індивідуальне право відмовитися від щеплення суспільному інтересу та безпеці інших дітей.

За словами Супрун, всі вакцини, передбачені Календарем щеплень, можна отримати безоплатно у свого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта.

“Вакцини — єдиний надійний спосіб захиститися від багатьох небезпечних хвороб. Немає раціональних підстав ризикувати своїм здоров’ям та здоров’ям своєї дитини та набувати імунітет “перехворівши”, коли маємо 100% забезпечення якісними та безоплатними вакцинами”, – додала глава МОЗ.

Також Супрун порадила переглянути відео, де на поширені запитання щодо вакцинації відповів лікар-інфекціоніст Федір Лапій у рамках нової кампанії Міністерства охорони здоров’я України “Запитай у лікаря”.

Щеплення для дітей: Супрун нагадала про обов’язковий список

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що Міністерство охорони здоров’я в Україні запустило кампанію з вакцинації від дифтерії і правця. Першими зробили щеплення Уляна Супрун, Сергій Жадан та Володимир Курпіта.

Супрун нагадала, що рівень охоплення щепленнями від цієї інфекції в Україні вкрай низький: вакциновані тільки 70% дітей, дорослих – ще менше.

“У 2018 році кожен другий дорослий не зробив необхідне щеплення. При таких умовах експерти прогнозують можливий ризик виникнення спалаху дифтерії. Єдиний спосіб захиститися – зробити щеплення”, – нагадала Супрун.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...