Хто зі “Слуги народу” очолить найбільш привабливі комітети Верховної ради

Можливі заміни - деякі з кандидатів також розглядаються в якості претендентів на посади у виконавчій владі

Хто зі “Слуги народу” очолить найбільш привабливі комітети Верховної ради
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Абсолютна більшість у Верховній Раді належить депутатам президентської партії “Слуга народу”. Це дозволяє політичній силі призначити своїх депутатів на ключові посади в парламентських комітетах.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на РБК-Україна, партія планує залишити 22 комітети з 27 раніше діючих, а також спеціальну комісію з питань приватизації.

Журналісти з’ясували, що комітет з питань податкової та митної політики з’єднається з комітетом з питань фінансової політики та банківської діяльності. Крім того, відомо, що два комітети фракція планує віддати опозиції: свободи слова і прав людини.

Хто з депутатів “Слуги народу” може очолити ключові комітети Верховної ради

Сергій Бабак – є кандидатом на посаду керівника комітету з питань науки і освіти. Крім того, експерти називають його одним з претендентів на главу міністерства освіти. Як відомо, Віталій Бабак (його батько) був заступником міністра освіти наприкінці 90-их і ректором Національного авіаційного університету.

Дмитро Разумков – може стати спікером Верховної ради. Замість нього партію може очолити керівник виборчого штабу “Слуги народу” Олександр Корнієнко.

Руслан Стефанчук (ідеолог партії і представник Зеленського в Раді) – може стати віце-спікером парламенту. Керувати фракцією попередньо буде волонтер Давид Арахамія (псевдонім Давид Браун). Журналісти інформують, що Арахамія має намір боротися з корупцією у фракції за допомогою штучного інтелекту, який буде визначати “аномалії” при голосуванні.

Данило Гетманцев – може стати головою комітету з питань фінансової, податкової та митної політики.

Дмитро Наталуха (за часів президентства Порошенка був головою Лиманської районної держадміністрації) – може очолити комітет з питань економічної політики. З початком війни на Донбасі займався захистом прав внутрішньо переміщених осіб разом з UNHCR.

Юрій Арістов (генеральний директор найбільшого компанії “Атлантик-ЮММА”, в яку входить мережа ресторанів Fish house) – може стати головою бюджетного комітету. Основний профіль бізнесу Арістова – імпорт риби та морепродуктів, він володіє закладами Oysters Cava Bar в ТРЦ Ocean Plaza і Lavina Mall.

Олександр Ткаченко (гендиректор “1+1”) – очолить комітет з питань гуманітарної політики. У статті наголошується, що комітет, ймовірно, з’явиться в результаті злиття декількох комітетів, оскільки сам Ткаченко підкреслював, що його команда займеться сферами культури, медіа, спорту, туризму, кіно, молоді та релігії. Ткаченка також називають найбільш вірогідним претендентом на посаду голови Київської міської держадміністрації.

Михайло Крячко (близький до радника президента Михайла Федорова) – збирається очолити комітет інформатизації та зв’язку, який реформують комітет з питань цифровізації (диджитализации) і IT.

Ірина Венедиктова – кандидат на посаду голови комітету з питань правової політики та правосуддя. До обрання в парламент вона завідувала кафедрою цивільно-правових дисциплін на юридичному факультеті Харківського університету імені Каразіна і була членом науково-консультативної ради Верховного суду. Чоловік Венедиктової працює в харківській кіберполіції.

Автор статті підкреслює, Венедиктова виступає за перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Вищої ради правосуддя. Вона також пропонує запустити електронний суд, ввести інститути світових суддів і суду присяжних.

Микола Сольський – може стати головою комітету аграрної політики. До обрання в парламент очолював власну юридичну фірму і був співвласником “Українського аграрного холдингу”, одним з бенефіціарів холдингу є заступник глави секретаріату президента Віктора Ющенка – Ігор Пукшин.

Анастасія Красносільська (була членом правління Центру протидії корупції, в кінці червня призначена членом Національної ради з питань антикорупційної політики) – може очолити комітет з антикорупційної реформи.

Денис Монастирський (був помічником нардепа Антона Геращенка, близького до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова) – ймовірно стане головою комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Андрій Герус (представник президента в Кабміні) – один з головних кандидатів на пост глави комітету з паливно-енергетичного комплексу. Герус до виборів у парламент очолював Асоціацію споживачів енергетики і комунальних послуг, запам’ятався різкою критикою методів ведення бізнесу Ріната Ахметова і формули “Роттердам+”.

Владислав Криклій (начальник головного сервісного центру МВС) – має очолити комітет з питань інфраструктури (транспортний комітет з’єднають з комітетом містобудування та ЖКГ). Криклій був радником Арсена Авакова, відповідав за реформу ДАІ. У статті йдеться, що однією з його перших завдань у Раді буде врегулювання питання розмитнення автомобілів на номерах з європейською реєстрацією, також він анонсує “бонуси” для власників електрокарів.

Андрій Клочко – може очолити комітет державного будівництва та місцевого самоврядування, який можуть перейменувати на комітет децентралізації та регіонального розвитку. У 2014 році він балотувався в Раду від “Блоку лівих сил”, а в 2015 році – в Київраду від “Відродження”. В одному з нечисленних публічних виступів він заявив, що виступає за завершення процесу створення всіх ОТГ.

Олександр Завітневич (директор Смілянського ливарного заводу) – збирається очолити комітет з питань національної безпеки і оборони.

Михайло Радуцький (засновник і колишній власник клініки “Борис”) – ймовірно стане головою комітету з питань медицини. Після Революції гідності деякий час він був заступником голови КМДА Віталія Кличка, потім став його радником. Радуцького також називають можливим наступником Уляни Супрун в кріслі міністра охорони здоров’я.

Олег Бондаренко – може очолити комітет з питань екології. До приходу в парламент очолював громадську організацію “Зелений фонд” (у профільних організаціях кажуть, що їм нічого невідомо про діяльність цієї організації).

Сергій Кальченко – можливо очолить комітет “Слуга народу”. На президентських виборах він представляв Зеленського в Центрвиборчкомі.

Богдан Яременко – може стати головою комітету з питань закордонних справ. До парламентських виборів очолював київську міську організацію партії УКРОП, яку пов’язують з олігархом Ігорем Коломойським. До Революції гідності був консулом України в Стамбулі, звідки його відкликали через критику дій “Беркута”.

Марія Мезенцева – може стати головою комітету з питань європейської інтеграції. У 2015 році вона стала депутатом Харківської міськради від “Самопомочі”. До цього проходила стажування в Європейському парламенті і парламентської асамблеї ООН.

Галина Третьякова – збирається очолити комітет з питань соціальної політики. Вона керувала громадською організацією “Інститут громадянських свобод” та Українською федерацією убезпечення, була членом правління Пенсійного фонду та головою громадської ради при цій структурі.

Нагадаємо, раніше відомий журналіст Олександр Дубінський, який за результатами позачергових виборів став депутатом від «Слуги народу», розповів про головних претендентів на посади прем’єр-міністра і генерального прокурора.

Джерело: Народна Правда