Кожен восьмий абітурієнт відмовився від вступу на бюджет: що сталося

Міносвіти змінить правила прийому на бюджет до ВНЗ

Кожен восьмий абітурієнт відмовився від вступу на бюджет: що сталося
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У Міністерстві освіти і науки України хочуть змінити умови прийому на бюджетну форму навчання на наступний рік. Кількість заяв абітурієнтів на бюджет можуть скоротити вже з 2020 року.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич на прес-конференції в Києві.

Loading...

За її словами, цього року рекомендації до зарахування на бюджет отримали 60 тис. 354 абітурієнта, які надходили на базі 11-го класу повної загальної середньої освіти. На 1 серпня підтвердили свій намір навчається на пропонованих місцях 87,1%, тобто 52,8 тис. абітурієнтів. Гриневич зазначила, що до цього обсягу державного замовлення слід додати ще 8850 місць, які були надані для навчання в закладах установи вищої освіти зі специфічними умовами навчання це вищі військові заклади.

Крім цього міністр освіти зазначила, що в цьому році близько 13% вступників, які були рекомендовані до зарахування на бюджет, зрештою, відмовилися від навчання. Від бюджетного місця за першим пріоритетом відмовилося всього 4,2% абітурієнтів, а за шостим і сьомим – 35,8% та 42,4% вступників відповідно.

Виходячи з цього в МОН зробили висновки, що абітурієнтам не варто подавати 7 заяв в різні вузи, претендуючи скрізь на бюджетні місця.

“Тому одразу можу анонсувати, що як висновок цієї кампанії, ми вважаємо, що в наступному році ми внесемо зміни в умови прийому, і буде доцільно залишити лише п’ять можливих заявок на бюджет”, – сказала міністр.

Нагадаємо, що абітурієнтами подано понад півмільйона електронних заяв до вищих навчальних закладів. Станом на 15 липня найбільше заяв подано до внз Києва та Львова.

Додамо, з 1 липня абітурієнти могли реєструвати електронні кабінети, через які з 10 по 22 число цього місяця можна було подавати заяви до внзст. На бюджет в цьому році потраплять 182 600 осіб.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...