Стало відомо, чому муркотіння кішки діє на людину, як ліки

Муркотіння кішки має терапевтичний ефект, схожий з лікувальним впливом ультразвуку на людину

Стало відомо, чому муркотіння кішки діє на людину, як ліки
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Лікарі-неврологи заявили, що муркотіння кішки може замінити ліки – воно благотворно впливає на нервову систему і психіку людини.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише “Новости Mail.RU”.

За словами лікаря Андрія Тяжельнікова, в частоті коливань звуків муркотіння кішки знаходиться в діапазоні 20-44 Гц. Саме воно має терапевтичний ефект, схожий з лікувальним впливом ультразвуку на людину.

Відзначимо, що є чимало прихильників цієї гіпотези. Існує лікування за допомогою кішок – фелінотерапія. Воно допомагає зняти стрес, провести психологічну розрядку. Звуки котячого муркотіння корисно також слухати в запису, як і заспокійливі звуки природи.

Правда, варто пам’ятати, що кішки нерідко переносять небезпечні захворювання. Лікарі не радять спати з ними в одному ліжку. Це особливо актуально для дітей з недорозвиненим імунним захистом. Немовлятам спати з кішкою неприпустимо.

“По-перше, кішка важить часто більше дитини. Вона може придавити її. По-друге, імунна система маленької дитини ще нерозвинена. Він виявляється вразливою перед збудниками захворювань, які можуть переносити коти”, – підкреслюють фахівці.

Це, наприклад, токсоплазмоз, лишай, гельмінти. По-третє, кішки днем ​​багато сплять, а вночі вони активні. Вночі кішка почне гратися і не дасть дитині нормально виспатися.

“Те ж саме стосується дорослих – ділити з улюбленцями ліжко негігієнічно через ризик зараження хворобами, які переносять кішки”, – резюмував Тяжельников.

Нагадаємо, зоологи винайшли спеціальний корм, багатий на імуноглобулін Y (IgY), який може придушити вироблення котами алергену Fel d1.  Як відомо, в 95% випадків алергії винен білок Fel d1, він присутній в слині і сальних залозах кішок. Коли тварини вмиваються, алерген переноситься на шерсть і шкіру, а далі розноситься в навколишньому середовищі шерстинками. Проте зараз експерти, що спеціалізуються на алергії та клінічній імунології, кажуть, що все може змінити раціон кішки, багатий яєчним продуктом з високим вмістом IgY.

Джерело: Народна Правда
загрузка...