Аномальна спека та грози: синоптики дали прогноз до кінця літа

В деякі дні температура повітря досягне позначки в плюс 31 градус

Аномальна спека та грози: синоптики дали прогноз до кінця літа
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Відомі українські синоптики повідомили, що в найближчі дні в Україну повернеться спека, яка протримається до кінця літа.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише видання «ФАКТЫ».

Заступник начальника відділу короткочасних прогнозів Українського гідрометцентру Наталія Голеня прогнозує, що в кінці тижня в Україну повернеться спека.

“Стовпчики термометрів місцями досягнуть позначки плюс 30 градусів. Така температура протримається до кінця тижня, а 9 серпня знову прийдуть рясні опади, грози і шквали”, – розповіла Наталія Голеня. – “Друга хвиля спекотної погоди в Україні буде спостерігатися з другої половини і до кінця наступного тижня”.

У четвер, 8 серпня, можливий невеликий дощ на заході і місцями на півночі країни. Вдень температура повітря на заході і півночі підніметься до позначки плюс 28, а в південних областях стовпчики термометрів можуть зафіксувати до 30 градусів спеки.

Аномальна спека та грози: синоптики дали прогноз до кінця літа

У п’ятницю, 9 серпня, грозові дощі очікуються на заході, півночі та в центрі країни. Вдень на заході повітря прогріється до 25 градусів тепла, а на півдні України буде спекотно – майже плюс 30.

Аномальна спека та грози: синоптики дали прогноз до кінця літа

У суботу, 10 серпня, на заході можливі грозові дощі. На півдні України вдень температура повітря досягне 30 градусів вище нуля, а ось на півночі повітря прогріється лише до +24 градусів.

Аномальна спека та грози: синоптики дали прогноз до кінця літа

У неділю, 11 серпня, грозові дощі пройдуть на заході країни. У Миколаївській області в неділю стовпчики термометрів сягнуть позначки плюс 31, а у Львівській не піднімуться вище 26 градусів тепла.

Аномальна спека та грози: синоптики дали прогноз до кінця літа

За прогнозом народного синоптика Леоніда Горбаня, з 8 серпня в Україну прийде потепління.

“У четвер, 8 серпня, на півдні України, в Одеській і Миколаївській областях, температура повітря підвищиться до 27-28 градусів тепла, а в деякі дні досягне позначки плюс 31 градус. З 17 по 24 серпня можливе ще одне зниження температури на півдні, в цей період стовпчики термометрів опустяться до позначки 25-27 градусів тепла. В кінці місяця буде невелике підвищення – до 28-29 вище нуля. Але в останні дні серпня температура знизиться до 23-24 градусів тепла”, – розповів Горбань.

За його словами, на півночі України з 8 по 17 серпня також буде спостерігатися підвищення температури – до 26-28 градусів тепла. А потім знову зниження – до 21-23 вище нуля. Повернення до високих температур очікувати не варто.

“Опади до кінця місяця не будуть рясними. Дощі варто очікувати 16 і 18 серпня, а потім в кінці місяця – 26 і 28 серпня. Ось такий нас чекає серпень. Виснажливої ​​спеки і повернення літа не буде, воно вже минуло. Таке в цьому році літо …”, – резюмував Горбань.

Нагадаємо,   в Державній службі з надзвичайних ситуацій України попередили про пожежну небезпеку та ускладнення погодних умов в окремих регіонах країни 7-8 серпня.

Джерело: Народна Правда