Навіщо вчені розфарбовують чорно-білі фото з космосу, зроблені Хабблом

Людина нездатна розібрати більшу частину кольорів у Всесвіті

Навіщо вчені розфарбовують чорно-білі фото з космосу, зроблені Хабблом
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

Космічний телескоп «Хаббл» може створювати тільки чорно-білі астрофотографії, а кольоровими їх вже роблять вчені.

Loading...

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Vox.

Оскільки людське око бачить тільки найменшу частину світлових частот, більшість кольорів у Всесвіті ми розібрати нездатні.

Головним завданням телескопа «Хаббл» є вимірювання яскравості світла, яке відображають об’єктиви в космосі. Найбільш якісно це виходить за допомогою чорно-білої фотографії.

Перша мета: максимальне точне сприйняття космосу людським оком.

В основі принципу розфарбовування знімків космосу лежить прийом, який бере початок в ХХ столітті.

Він відповідає можливостям людського сприйняття кольору: три типи колбочок сітківки, які розрізняють довгі, середні і короткі світлові хвилі, які відповідають синьому, зеленому і червоному кольорам.

Vox показує техніку на основі робіт Сергія Прокудіна-Горського: перед об’єктивом фотоапарата він поміщав по черзі синє, зелене і червоне скло, після чого поєднував три негативи.

Після накладання трьох фотографій, отримують результат, який називають «зображенням зі справжнім кольором». Об’єкт на знімку виглядає так, як якщо б людське око було б таким же потужним до сприйняття, як телескоп «Хаббл».

Навіщо вчені розфарбовують чорно-білі фото з космосу, зроблені Хабблом
Кольорові знімки космосу

Друга мета: створення карти взаємодії газів, які формують туманності і галактики

Наприклад, астрофотографія «Стовпи Творіння» – це зовсім не зображення з справжнім кольором, це карта взаємодій хімічних елементів.

Телескоп «Хаббл» може зняти лише дуже вузький діапазон світла, яке відбивається від хімічних елементів. А після, завдяки кольору, відстежити їх присутність на знімку. Завдяки цим можливостям розрізняють сірку від кисню, світло від водню, трьох ключових елементів у складі зірок.

Якби вчені вирішили розфарбувати гази близько до того, як ми їх можемо побачити, то вийшло б просто два червоних фото і одне синьо-зелене. Так би знімок «Стовпи Творіння» не був настільки наочним.

Навіщо вчені розфарбовують чорно-білі фото з космосу, зроблені Хабблом
«Стовпи Творіння»

На думку Vox, кольори на астрофотографиях одночасно і реальні і нереальні. Вони демонструють хімічний склад об’єктів у космосі. Технічно, наші очі інакше б побачили у космосі те, що ми бачимо на знімках. Однак не можна і сказати, що кольори на астрофотографиях – це вигадка. Вони показують частини Всесвіту, які просто недоступні для нашого сприйняття.

Нагадаємо, що раніше в космосі знайшли копію Статуї Свободи.

Джерело: Народна Правда