У Бельгії зруйнували античний міст, щоб полегшити прохід кораблів

Рішення міської влади спричинило обурення серед громадян

У Бельгії зруйнували античний міст, щоб полегшити прохід кораблів
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

У бельгійському місті Турне демонтували частину мосту, зведеного у 13 столітті.

Loading...

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “BFMTV”, у Бельгії для проходу більших суден річкою Шельда було знесено міст 13 століття.

Центральну арку мосту знесли минулої неділі. Увесь процес у прямому ефірі транслював місцевий телеканал. За трансляцією спостерігали у 120 країнах світу.

За даними бельгійських ЗМІ, роботи зі знесення мосту триватимуть кілька днів.

Перші фотографії частково зруйнованого мосту поширюють у соцмережах з висловами обурення і жалю.

У Бельгії зруйнували античний міст, щоб полегшити прохід кораблів

Міст планують замінити сучасною конструкцією, що дозволяє проходити великим суднам. Цей проєкт розширення відповідає потребам каналу Сена-Норд, який з’єднає порт Гавр з країнами Бенілюксу. Роботи, що фінансуються регіоном Валлонія та Європейським Союзом, почнуться протягом року.

Три арки мосту планують замінити високою, “ажурною” конструкцією, яку в місті вже охрестили “аркою McDonald’s”.

У Бельгії зруйнували античний міст, щоб полегшити прохід кораблів

Варто зазначити, що міст у Турне був серед трьох у світі збережених мостів-пам’яток військової фортифікації. Разом з собором Нотр-Дам і дзвіницею цей міст є одним із символів Турне, цей ансамбль входить до спадщини ЮНЕСКО. Повідомляється, що через рішення місцевої влади цей статус місто може втратити.

Рішення міської влади Турне у лютому спричинило обурення серед громадян і активістів. Було створено петицію проти знесення мосту, під нею підписалися тисячі людей. Серед гасел учасників протестів “жовтих жилетів” у Турне, які наприкінці минулого року прокотилися і в Бельгії, були і заклики збереження культурної спадщини, зокрема, мосту Турне.

Нагадаємо, раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що на Південному мосту в Києві з 8 по 15 серпня буде частково обмежено рух транспорту, через ремонтні роботи.

Джерело: Народна Правда
загрузка...