У Росії знову посилилася смертельна пожежа: у яких регіонах найгірше

Сукупна площа, на якій на сході Росії гасять вогонь, склала 163 175 га.

У Росії знову посилилася смертельна пожежа: у яких регіонах найгірше
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Після того, як напередодні масштабні пожежі в Сибіру збільшили свою площу понад 50 тис. га, в Росії знову зросла кількість території, охопленої вогнем.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Сегодня“.

Згідно з даними федеральної Авіалісоохорони, станом на 7 серпня сукупна площа, на якій на сході Росії гасять вогонь, склала 163 175 га.

Це на 23 тис. га більше, ніж днем раніше, оскільки на віддалених ділянках, де гасити вогонь влада визнала недоцільним, полум’я охопило ще 45 тис. га.

В цілому, у віддалених ділянках Росії вогонь продовжує горіти майже на 2,6 млн га. найскладніша ситуація в Якутії, де горять 915 тис. га лісу. Крім того, вогнем в Красноярському краї охоплені 812 тис. га, а в Іркутській області – 570 тис. га.

На гасінні лісових пожеж задіяно майже 3,8 тис. осіб, 492 одиниці техніки та 45 повітряних суден.

Нагадаємо, прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв розпорядився перевірити версію про те, що причиною лісових пожеж в Сибіру міг стати навмисний підпал лісів “як спосіб приховування незаконної заготівлі деревини”.

Через масштабні лісові пожежі у російському Сибіру потерпає ще одна країна – в низці регіонів Казахстану зафіксовано перевищення гранично допустимої концентрації шкідливих речовин в повітрі. Спочатку дим накрив Північно-Казахстанську, Східно-Казахстанську, Павлодарську, Акмолінську, Костанайську області і місто Нур-Султан, а потім поширився на Карагандинську область і на північні райони Алматинської області.

Тим часом за гасіння масштабних пожеж в Сибіру вирішили взятися представники нетрадиційних «професій» – російські шамани зберуться на «сходку», щоб викликати дощі. 40 шаманів з Бурятії, Забайкалля та Іркутської області вирішили зібратися 4 серпня на байкальському острові Ольхон, який вважається священним у корінних етносів, щоб провести обряди, які, на їхню думку, допоможуть викликати дощі на палаючу в Сибіру тайгу.

Джерело: Народна Правда