8 серпня в Україні: яке сьогодні свято

З днем ангела вітають Ігнатія, Мойсея, Параску, Сергія і Федора

8 серпня в Україні: яке сьогодні свято
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Сьогодні, 8 серпня, відзначається Міжнародний день офтальмології, Міжнародний день альпінізму, Всесвітній день кішок, а також День військ зв’язку України.

НАРОДНА ПРАВДА зібрала всі значущі свята цього дня.

Loading...

День військ зв’язку України

Відзначається в Україні щорічно 8 серпня, починаючи з 2000 року. Як відомо, військовий зв’язок — це невід’ємна складова управління Збройними Силами. Передумовою для заснування свята стало те, що 8 серпня 1920 року в Києві, на базі колишнього Костянтинівського юнкерського військового училища почалася підготовка зв’язківців на других Київських військово-інженерних курсах.

8 серпня в Україні: яке сьогодні свято

Міжнародний день офтальмології

Вперше день офтальмолога відсвяткували в 2004 році. Свято заснували російські лікарі, в пам’ять про видатного радянського микрохирурге-офтальмологе Святослава Федоров. Цю ідею підтримали і за кордоном. Вже більше десяти років у день його народження відзначається Міжнародний день офтальмології.

8 серпня в Україні: яке сьогодні свято

Міжнародний день альпінізму

Появі свята ми зобов’язані двом швейцарцям — лікаря Мішелю-Габріелю Паккарду та гірничого провіднику Жак Бальма. 8 серпня 1786 року вони першими з усіх альпіністів досягли вищої точки Альп — вершини Монблан, висота якої становить 4 810 метрів над рівнем моря.

8 серпня в Україні: яке сьогодні свято

Всесвітній день кішок

World Cat Day відзначають щорічно 8 серпня за ініціативою Міжнародного фонду захисту тварин «Animal Welfare», не тільки з метою вшанування пухнастих домосідів, але залучення уваги до проблеми безпритульних котів і кішок. Та сьогодні свято об’єднує мільйони власників цих тварин по всьому світу.

8 серпня в Україні: яке сьогодні свято

День пам’яті Святого Домініка у католиків

Засновник Ордену Проповідників або Домініканського Ордену народився в 1170 році в заможній іспанській родині Гусманов в Калеруэге. В молодості Домінік прославився своєю добротою і співчуттям. Відомо, що він продавав свої цінні книги і навіть одяг, щоб допомогти нужденним, і двічі намагався продати себе в рабство, щоб звільнити взятих у полон співвітчизників.

8 серпня в Україні: яке сьогодні свято
Нагадаємо, 7 серпня відзначається Успіння праведної Анни, матері Богородиці.

6 серпня відзначали День Хіросіми або Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї, Міжнародний день «Лікарі світу за мир», а Католицька церква святкує Преображення Господнє.

Джерело: Народна Правда
загрузка...