Коли весь лід на Землі розтане: як виглядатиме Україна

National Geographic показав картину водного апокаліпсису на планеті

Коли весь лід на Землі розтане: як виглядатиме Україна
Автор Романова Марі в Наука/Новини

Журнал National Geographic змоделював, як виглядатиме світ, якщо на планеті почнуть танути всі льодовики. Україна втратить практично всі південні області.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, поки експерти заявляють, що в 2050 році на планеті буде мешкати близько 10 мільярдів людей, і на фоні змін клімату вирішують питання, як прогодувати все людство, може виникнути й інша, не менш серйозна проблема – мільйонам людей буде ніде жити.

Loading...

Згідно моделі від National Geographic з карти світу зникнуть такі країни, як Нідерланди, Данія, Естонія. Підуть під воду Флорида, узбережжя Мексиканської затоки, а також такі міста, як Нью-Йорк, Чарльстон, Новий Орлеан. Пагорби Сан-Франциско в Каліфорнії перетворяться в скупчення островів.

Басейн Амазонки на півночі і басейн річки Парагвай на півдні стануть єдиною атлантичною затокою, яка знищить Буенос-Айрес, узбережжя Уругваю і велику територію Парагваю. На Китай, Бангладеш і більшу частину узбережжя Індії чекає така ж доля.

Найменше постраждає Африка, хоча Єгипет (Олександрію і Каїр) поглинуть води Середземного моря, а підвищення рівня моря може збільшити температуру повітря на планеті так, що жити в Африці буде неможливо.

Стосовно України, то наша країна, якщо на планеті почнуть танути всі льодовики, втратить практично всі південні області.

Коли весь лід на Землі розтане: як виглядатиме Україна

Як повідомлялося раніше, до 2050 року на планеті буде мешкати близько 10 мільярдів людей. На фоні змін клімату перед людством серйозно постане питання, як прогодувати всіх без збільшення шкідливих викидів і забруднення навколишнього середовища. Експерти з World Resources Institute впевнені, що людству потрібно буде виробляти більше їжі, але при цьому не збільшувати сільськогосподарські площі. Також потрібно зупинити зростання попиту на продукти харчування та сільськогосподарську продукцію. Людям потрібно буде міняти свій звичний раціон.

Нагадаємо, в Арктиці, де розташована дуже важлива для збереження клімату так звана вічна мерзлота, панує рекордна для регіону спека. Через це там палають найбільші за останні 20 років пожежі. Зміни клімату викликають танення вічної мерзлоти і вивільнення значних обсягів вуглекислого газу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...