Персеїди-2019: де та коли найкраще дивитися на зорепад

На нас очікує один з найбільш видовищних метеорних потоків літа

Персеїди-2019: де та коли найкраще дивитися на зорепад
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Астрономи розкрили цікаві подробиці про яскравий метеорний потік.

Loading...

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Strana.ua”, найбільше небесних спалахів можна буде побачити у ніч з 12-го на 13-те серпня.

Серпневими ночами можна побачити один з найбільш видовищних метеорних потоків літа – Персеїди. Він почався в кінці липня і триватиме до 26 серпня, але найбільш видовищною буде ніч з 12-го на 13-те число, коли за годину з’являться до 100 спалахів на небі.

Те що часто називають зорепадом, насправді – метеорний потік. Щоліта Земля проходить крізь хвіст комети Свіфта-Туттля, що складається з пилу і частинок. Потрапляючи в атмосферу нашої планети, вони розжарюються і швидко згорають, залишаючи яскраві мелькають спалахи. Якщо дивитися з поверхні Землі, здається, що епіцентр “падаючих зірок” зосередився в районі сузір’я Персея, тому потік і назвали на честь героя грецьких міфів.

Сама комета наближається до нашої системи рідко. У 1992 році вона максимально наближалася в останній раз. А тепер цей “хвостатий об’єкт” пройде через Сонячну систему в 2126 році.

Персеїди-2019: де та коли найкраще дивитися на зорепад

Яскраву астрономічну подію вже в 8-11 столітті помітили японці і корейці, про що свідчать записи в літописах. Але офіційна слава першовідкривача належить математику Ламберу Адольфу Жаку Кетеле. Бельгієць зафіксував це явище в 1839 році. Тоді Персеїди були особливо щедрими – до 160 частинок проносилося на зоряному небі за годину.

Першим же, хто зрозумів, що природу Персеїд, джерелом яких є шлейф комети, став італієць Джованні Скіапареллі.

Найбільше “падаючих зірок” цього року можна буде побачити в районі сузір’я Персея, трохи нижче Кассіопеї, що нагадує англійську букву W. Оптимальний час – з опівночі до четвертої ранку.

Нагадаємо, раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що у центрі гігантської та еліптичної галактики Holmberg 15A, яка знаходиться в середині скупчення галактик Abell 85, астрономи виявили одну з найбільших серед відомих людству чорних дір.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...