Безглютенова дієта: кому вона потрібна, а для кого небезпечна

Безглютенова дієта не тотожна здоровому харчуванню та не має з ним нічого спільного.

Безглютенова дієта: кому вона потрібна, а для кого небезпечна
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я
Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ

Всі ми хоч раз чули про глютен та таку дієту як «Безглютенова дієта» тож давайте розберемося кому вона потрібна, а для кого небезпечна.

Loading...

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Hyser.

Глютен – це білок, що міститься у більшості злакових культур, у сухому вигляді не має смаку, але прі додаванні води стає сіруватим та нагадає за текстурою клей. Саме завдяки глютену борошно при змішуванні з водою стає еластичным тістом. Він міститься у хлібі, ковбасах, льодяниках від горла, квасі, пиві, деяких молочних продуктах.
Дуже поширеною є непереносимість даної речовини. Виділяють дві форми такої непереносимості: целіакія або синдромом порушеного всмоктування та гіперчутливість.
За підрахунками 1% населення нашої планети не переносять глютен.

Гіперчутливість – це алергія на глютен, яка з’являється після вживання глютеновмісних продуктів та проявляється у вигляді болю та бурчнню в животі, запорах, втоми. Вона припиняється у разі припинення вживання продуктів, що містять глютен. У такому випадку необхідно дотримуватися безглютенової дієти – режиму харчування коли повнюстю виключається вживання глютеновмісних продуктів.

Целіакія – дуже небезпечний стан, який пов’язаний з вродженим порушенням всмоктування у кишко-шлунковому тракті, характеризується ускладненнями з боку щитовидної залози, нирок, серця, кісток. Це в комплексі зменшує тривалість та якість життя. Симптомами цього стану є діарея. Вона зменшується або припиняється після приймання протидіарейних препаратів. В той же час, порушення дієти, провокує поновлення діареї.
Слід пам’ятати, що виключення із свого раціону продуктів, що містять глютен, може негативно відбитися на функціонуванні всіх органів та систем вашого організму. Безглютенова дієта може бути застосована виключно під суворим наглядом лікаря за наявності відповідних показань.
Пам’ятайте, що безглютенова дієта не тотожна здоровому харчуванню та не має з ним нічого спільного.

Нагадаємо, якщо ви хочете позбутися зайвої ваги без надмірних виснажливих тренувань і шкоди для здоров’я, звичайно, вам може допомогти спеціальний режим харчування. Білкова дієта – один з найбільш ефективних методів схуднення, який вже встигли по достоїнству оцінити багато дівчат.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...