Долар продовжує падіння: експерти дали прогноз на серпень

Долар поб'є новий рекорд

Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У серпні долар може опуститися до 25 грн/$ (до 24,75 грн/$). За прогнозами експертів американська валюта не підніметься в ціні вище 25,75 грн/$.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це заявив OBOZREVATEL керівник аналітики Forex Club Андрій Шевчишин.

Loading...

За прогнозами аналітика, вартість гривні в серпні буде коливатися в діапазоні 24,75-25,75 грн/$. Національна валюта може зміцнитися до позначки – 24,70 грн/$, яка є мінімальною з 2016 року.

Експерт назвав причини падіння курсу долара. Вибори вже пройшли: ключові гравці фінансових ринків проявляють оптимізм щодо України. Іноземні громадяни активно купують українські цінні папери (одна з причин – високі ставки по облігаціях внутрішньої держпозики);

Також мають роль сезонні фактори: активність аграрного експорту, високі ціни на українську продукцію на світових ринках.

“Політичні ризики, які обмежували активність іноземних інвесторів і МВФ, повністю відходять на задній план. На сьогодні немає загрози для формування коаліції та нового уряду, а також впровадження реформ. Ймовірно, після призначення уряду, переговори з МВФ будуть відновлені, і вже в цьому році Україна зможе отримати наступний транш кредиту за програмою stand by”, – пояснює Шевчишин.

Разом з тим, як тільки зміниться кон’юнктура для інвесторів, які заходять в Україну з “гарячим” капіталом, вони почнуть виходити з ринку. Крім усього іншого, серпень – це місяць зміни сезонного тренду на зміцнення, і в середньому національна валюта у цей період девальвує на 2,5%. Це пов’язано з закупівлями енергоресурсів і активізацією імпортерів перед новим сезоном ділової активності, розрахунками аграріїв за кредитними зобов’язаннями.

За словами аналітика, в бюджеті на 2019 рік закладений курс на рівні 29,4 грн/$ і до нього прив’язані бюджетні надходження і витрати. Якщо курс знаходиться нижче цього рівня, бюджет недоотримує кошти, і їх брак фінансується за рахунок облігацій, що розширює державний борг.

Нагадаємо, фінансовий експерт Тарас Козак прогнозує, що падіння долара продовжиться і далі: він може впасти до дивовижних значень — дуже можливо, що вже через місяць він впаде до 20 гривень за долар.

Джерело: Народна Правда