Сепаратисти погодилися на обмін полоненими: подробиці

Сепаратисти погодилися на обмін полоненими: подробиці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У п’ятницю, 9 серпня, в окупованому Донецьку заявили, що готові провести обмін 50-ти незаконно затриманих українських полонених на 102 сепаратиста.

Loading...

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на сепаратистські ЗМІ.

Так звана “уповноважена з прав людини в ДНР” Дарина Морозова заявила, що вони готові провести обмін полоненими за формулою “102 на 50”.

“На даний момент у нас є підтверджений факт утримання на українській стороні 102 наших громадяна, Київ підтверджує, що в список на обмін вони включені”, – повідомляє Морозова.

Також вона додала, що окупанти готові повернути затриманих українських полонених.

“Донецьк повністю готовий до проведення другого етапу обміну”, – йдеться в повідомленні.

Про дату Морозова поки нічого не говорить, але раніше вона заявляла, що обмін можливий ближче до осені.

Нагадаємо, в середині липня стало відомо про підготовку до взаємного звільнення підтверджених осіб, що містяться в окремих районах Донецької і Луганської областей і тих, які перебувають в установах пенітенціарної системи України у форматі 69 на 208.

Пізніше євродепутат із складу політичної групи Оновлення Європи Пятрас Ауштревичюс зробив заяву, що Москва весь час створює якісь перешкоди і шукає причини, щоб затягнути переговорний процес щодо звільнення українських політв’язнів. Так вона намагається проштовхнути вигідні їй рішення або допомогти певним політичним силам.

На думку спеціального представника США у справах України Курта Волкера, яких відвідував зону бойових дій на Донбасі, просування в питанні звільнення заручників можливо у разі встановлення безпосереднього контакту між президентами України Володимиром Зеленським та Росії Володимиром Путіним.

Джерело: Народна Правда
загрузка...