У Чехії суттєво змінили правила видачі робочих карт для громадян України

Зміни торкнуться тих, хто отримує карту вперше

У Чехії суттєво змінили правила видачі робочих карт для громадян України
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

За оновленими правилами МВС Чехії, українці, які отримали чеську робочу карту, не можуть змінити роботодавця раніше, ніж через шість місяців після її видачі.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Radio Praha.

Зміни до правил видачі робочих карт українцям стосуються, насамперед, можливості змінити роботодавця після отримання першої робочої карти – не раніше 6 місяців після її видачі. Проте звільнитися раніше встановленого строку все-таки можна – якщо роботодавцем порушуються права працівника.

“В інших випадках потрібно не пізніше, ніж за 30 днів до запланованої зміни місця роботи або позиції, подати повідомлення про зміни в Міністерство внутрішніх справ Чеської Республіки”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, у Чехії розгорівся політичний скандал після інформації про викрадення сина прем’єр-міністра Андрія Бабиша і його вивезення в окупований Крим через корупційне розслідування. Соціал-демократи вимагали від прем’єра добровільно піти у відставку.

Проте пізніше Чеський парламент висловив підтримку уряду Чехії під керівництвом Андрія Бабиша, під час голосування, ініційованого опозиційними силами. Для винесення вотуму недовіри кабінету міністрів Бабиша потрібен був 101 голос, в той час як проти нинішнього уряду висловилися 92 депутати.

Раніше Чехія завдала сильного удару по авіакомпаніям Росії. Уряд без пояснень вирішив анулювати дозволи на польоти російської авіакомпанії “Уральські авіалінії” між містом Прага і аеропортами Жуковський (Москва) і Кольцово (Єкатеринбург).

НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що у Росії запропонували додаткові пільги українцям, які бажають отримати російське громадянство.

Нагадаємо, що в Латвії, в Естонії і в Канаді було прийнято рішення відмовитися від визнання російських паспортів, які були видані жителям так званих ДНР і ЛНР.

Джерело: Народна Правда