Вчені з’ясували, звідки у Чорнобильський заповідник прийшли ведмеді

Це точно дикі тварини, їх не випускали з притулків чи приватних зоопарків

Вчені з’ясували, звідки у Чорнобильський заповідник прийшли ведмеді
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Начальника відділу наукової роботи Київського зоопарку Марина Шквиря розповіла, яким чином у Чорнобильському заповіднику з’явилися ведмеді.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на «Вечірній Київ».

“Цього ніхто не знає. 100 років тут не було ведмедів. Їх також 100 років не було й у білоруській частині зони. Але він почав заходити. Звідки? З’ясовуємо. Поки що його присутність важко назвати стійкою популяцією. Білоруси фіксують постійну присутність 7 – 8 особин. Ми більш-менш ідентифікували 2 ведмедів. Але постійно знаходимо сліди, екскременти, задири на деревах, фотопастки фіксують їх присутність. Це точно дикі тварини. Їх не випускали з притулків чи приватних зоопарків”, – розповіла вона.

За її словами, трапилося природне заселення території.

“Аби дізнатися звідки взялися, намагатимемося зробити генетичний аналіз тварин.Нещодавно, разом із європейськими колегами та науковцями з біосферного заповідника, вчені зі столичного зоопарку підготували величезний науковий огляд з філогеографії вовків Євразії. Цей матеріал використовували у найцитованіших наукових виданнях. А ще (і мало хто із зоопарків цим може похвалитися) є важлива робота, опублікована в журналі Nature. Це для науковців, як «Оскар» для акторів”, – повідомила експерт.

Вона розповіла, що столичний зоопарк є повноправним співавтором цієї великої роботи.

“Ми працювали по конфлікту «ведмідь – людина» разом із колегами з Європи та США, аналізували випадки конфліктів, як їх уникнути, як охороняти вид, працювали над рекомендаціями, аби люди могли співіснувати з цими хижаками”, – розповіла Шквиря.

Нагадаємо, що вчені, які проводять дослідження в Чорнобильській зоні відчуження, показали на фото, як сільські ластівки годують своїх пташенят.

Нагадаємо, в Чорнобильській зоні у липні розквітли рідкісні рослини – жовта і водяна лілії, які знаходяться на території України під особливою охороною через свої великі розміри.

Джерело: Народна Правда