Японія “віджала” у Росії Курили: що сталося

Чотири російські острова з'явилися в розділі маршруту пронесення олімпійського вогню

Японія “віджала” у Росії Курили: що сталося
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Японія включила чотири російських острови Курильської гряди в розділ маршруту пронесення олімпійського вогню на Олімпійських Іграх 2020 року. У ньому відзначені оспорювані у Росії острови Південних Курил, які віднесли до префектурі Хоккайдо.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Оглядач.

У Росії запанікували з-за “присвоєння” Японією частини Курильських островів, які на сайті Олімпійських ігор 2020 року відзначені як японська територія.

Вони зображені на карті країни, яка опублікована на сайті Олімпійських ігор – 2020. Карта з російськими територіями у складі Японії доступна в розділі маршруту олімпійського вогню. Кунашир, Ітуруп, Шикотан і Хабомаї “зарахували” до японської Хоккайдо.

Таким чином організатори намалювали карту маршруту олімпійського вогню.

Японія “віджала” у Росії Курили: що сталося
На інтерактивній карті зображено маршрут олімпійського вогню по Японії.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив, що країна висхідного сонця не претендує на Курильські острова, з Росією ведуться переговори про чотирьох північних островах Хоккайдо. Виступаючи в Палаті представників — нижній палаті парламенту, Сіндзо Абе відповів на заклик лідера компартії Кадзуо Оці, який заявляє про необхідність домогтися передачі Японії всього Курильського архіпелагу.

Раніше Сіндзо Абе заявляв, що позиція японського уряду полягає в тому, щоб визначити належність усіх чотирьох островів (Кунашир, Ітуруп, Шикотан і групи островів, яку в Японії називають Хабомаї) і на цій основі укласти мирний договір з РФ.

Також повідомлялося, що Японія хоче взяти на себе виплати компенсацій колишнім мешканцям спірних островів.

Джерело: Народна Правда