Лікарі розповіли, чим шкодить алкогольна інтоксикація

Експеримент підтвердив вплив алкоголю на роботу мозку людини

Лікарі розповіли, чим шкодить алкогольна інтоксикація
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Вчені довели, що алкогольна інтоксикація вранці після вживання алкоголю (похмілля) серйозно знижує когнітивні функції мозку.


Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише MedicalXpress.

Loading...

Австралійські вчені з Технологічного університету Суїнберна в Мельбурні провели дослідження, в якому вивчали вплив похмілля на мозок людини. До експериментів були залучені відвідувачі барів, які щоранку після вечірок проходили онлайн-опитування, а також робили когнітивні тести.

Вчені встановили, що швидкість і якість проходження тесту безпосередньо пов’язані з кількістю випитого напередодні. Таким чином, дослідники дійшли висновку, що похмілля сильно погіршує когнітивні функції. Зараз вони набирають нових добровольців, щоб продовжити дослідження.

Також нещодавно група російських вчених відкрила кілька нових варіацій генів, які зустрічаються тільки у сильно питущих жителів Росії. Дослідники дійшли висновку, що алкоголізм – це генетично схильне захворювання і може бути не пов’язане з силою волі і вихованням.

Причина швидше криється в мутації генів, що відповідають за переробку етанолу, а також за роботу деяких інших ділянок мозку, пов’язаних з отримання задоволення, самоконтролю і імпульсивною поведінкою.

Нагадаємо, вчені у ході масштабного дослідження вивчили зв’язок між вживанням алкоголю і змінами фізичного і психічного стану людей. Було доведено, що між вживанням алкоголю, навіть у помірних кількостях, і різними хворобами, зокрема хвороби серця і рак, є зв’язок.

Також раніше науковці вивчили роль алкоголю у відчутті щастя у стосунках. Найщасливішими (91% пар) відчувають себе ті чоловіки і жінки, які випивають разом, але помірно, приблизно один раз на тиждень. При чому, жінки в таких парах виявилися в чотири рази щасливішими своїх подруг, які не вживають алкоголю, а чоловіки – втричі щасливіші за тих чоловіків, які не мають звички перехилити келих.

До слова, раніше в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, що за висновками масштабного дослідження хвороб та смертності, пов’язаних з алкоголем в усьому світі, безпечної дози алкоголю для здоров’я не існує.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...