Медики розвіяли популярний міф про десять тисяч кроків: краще – більше

Користь від ходьби знижується після подолання показника у 7,5 тисяч кроків щодня

Медики розвіяли популярний міф про десять тисяч кроків: краще – більше
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

“Магічна” цифра в 10 тисяч кроків настільки широко відома, що логічно припустити: з’явилася вона в результаті багатьох років досліджень, коли вчені билися над тим, яка ж кількість кроків в день оптимальна для вашого здоров’я – 8 тисяч, 10 тисяч або, можливо, 12 тисяч… Насправді ж ніяких подібних досліджень не проводилося. Чарівна цифра «10 тисяч» народилася в 1964 році перед Олімпійськими іграми в Токіо під час проведеної тоді маркетингової кампанії.


Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише “Вокруг света”.

Loading...

Одна японська фірма почала продавати крокомір під назвою «МАНПО-кей»: «ман» означає «10тисяч », «по» – «кроки» та «кей» – «лічильник». «МАНПО-кей» виявився дуже популярним, і цифра 10 тисяч  засіла у людей в голові.

З того часу були проведені дослідження, в ході яких порівнювалися переваги щоденного проходження 5 тисяч і 10 тисяч кроків. Не дивно – перемогла більш висока цифра. Однак до останнього часу не вивчалась ефективність кількості кроків в діапазоні між п’ятьма і десятьма тисячами.

Показник знижено

Свіже дослідження професора Гарвардської школи медицини Імін Лі і її колег було зосереджено на групі з понад 16 тисяч жінок у віці старше 70 років. Вчені спробували порівняти кількість кроків, пройдену протягом дня, з ймовірністю смерті від будь-яких причин. Кожна з жінок провела тиждень з  пристроєм, який фіксував її пересування.

Потім дослідники зробили тривалу паузу – приблизно на чотири роки і три місяці. На той час 504 жінки з тих, хто брав участь в експерименті, померли.

Виявилося, що середня кількість кроків, яку робили щодня жінки, що залишилися в живих, – зовсім не 10 тисяч, а 5, 5 тисяч При цьому навіть невелике збільшення цієї цифри мало значення. Наприклад, жінки, які робили більше 4 тисяч кроків в день, мали набагато більше шансів не померти, ніж ті, хто робив 2700.

За такою логікою, можна припустити, що чим більше кроків проходиш в день, тим краще. Для певного діапазону кроків так воно і було – але тільки до 7,5 тися  в день, після чого користь від них припиняла рости. Будь-яке додавання кроків після цієї цифри вже ніяк не впливало на тривалість життя.

Психологічний аспект

Виникає питання щодо оптимальної кількості кроків і з точки зору психології. Мета «десять тисяч кожен день» може здаватися важкодоступною – тому багато хто просто махне на неї рукою.

В одному з досліджень за участю британських підлітків з’ясувалося, що спочатку 13-14-річним подобалося кожен день боротися за 10 тисяч кроків, але незабаром вони розуміли, наскільки важко робити це регулярно, і починали скаржитися на несправедливість завдання. Крім того, напружений підрахунок кожного кроку позбавляє людину задоволення від прогулянок.

Джордан Еткін, психолог з Університету Дьюка (США), виявив, що люди, що стежать за тим, скільки кроків вони проходять, дійсно ходять довше і далі, але їм це менше подобається. Як вони кажуть, це схоже на роботу. Коли в кінці дня дослідники перевіряли рівень їх задоволеності життям, він був нижче, ніж у тих, хто просто гуляв, не звертаючи уваги на кількість кроків.

І навіть для найкраще підготовлених фізично підрахунок кроків може бути контрпродуктивним, подаючи їм помилковий сигнал: «все, мету досягнуто, можна більше не намагатися» . Який же висновок з усього сказаного? Рахуйте кроки, якщо відчуваєте, що це вас мотивує. Але пам’ятайте: в цифрі «10 тисяч» немає нічого магічного.

Нагадаємо, нещодавно фахівці розвіяли основні міфи про здорове харчування, які незмінно є в практиці відомих дієтологів. Однак безліч досліджень вчених доводить, що всі вони є не більше ніж, стійкі стереотипи. Як, приміром, твердження про шкоду цукру, дробне харчування і про те, що сніданок повинен бути основним прийомом їжі за день.

Нагадаємо також, раніше експерти назвали продукти, які небезпечні для жіночого здоров’я. Дієтологи порадили жінкам відмовитися від смажених страв, макаронів, білого рису, маргарину і цукру.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...