Український воїн розповів, чому свого часу не вдалось звільнити Горлівку

Український воїн розповів, чому свого часу не вдалось звільнити Горлівку
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Військовослужбовець Іван Журавльов розповів чому, не дивлячись на наявність такої можливості, українські бійці в 2014 році не звільнили Горлівку.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Апостроф.

Іван Журавльов брав участь у боях за Савур-Могилу, він був одним з трьох військовослужбовців, які підняли прапор України над Слов’янському.

“Вже у Збройних силах, напередодні від’їзду на Савур-Могилу, ми отримали завдання знайти слабкі місця в обороні бойовиків в Горлівці. Тоді ще передбачалося, що ми будемо звільняти Горлівку. Маючи досвід збору розвідданих у Слов’янську, нам потрібно було зібрати таку інформацію в Горлівці. Ми висунулися в тил ворога, виконали завдання, але коли поверталися, то стало зрозуміло, що наша інформація перестала бути актуальною…”- повідомляє Іван Журавльов.

За словами військовослужбовця, саме в цей період 2014 року “посипалася” лінія фронту у Снігового і почався відвід українських військ. Важливо було втримати Савур-Могилу, тому війська, в яких служив Журавльов попрямували саме туди.

За його словами, операція звільнення Горлівки була дуже ризикованою.

“Коли ми поверталися, то Росія вже почала перекидати на Донбас важку техніку, і свої підрозділи. Для того, щоб наш відступ було більш-менш рівномірним, треба було утримати Савур-Могилу, тому що на ній знаходилися наші коригувальники, і з цієї висоти можна було на великій відстані стежити за пересуванням російських військ”, – розповів військовий.

Нагадаємо, в суботу, 10 серпня, бойовики посилили обстріл на Донбасі. Загинув ще один український військовослужбовець.

Раніше, 9 серпня, вогневий удар Збройних сил України знищив позицію бойовиків на Донбасі. Волонтер Юрій Мысягин виклав відео і підписав, що це відповідь на агресію бойовиків.

Нагадаємо, 6 серпня бойовики на Донбасі двічі обстріляли позиції ООС, ворог застосовував озброєння БМП, гранатомети, великокаліберні кулемети і стрілецьку зброю. Загинуло четверо українських бійців. 7 серпня стали відомі імена чотирьох морпіхів ВСУ, загиблих під Павлополем.

У п’ятницю, 9 серпня, в окупованому Донецьку заявили, що готові провести обмін 50-ти незаконно затриманих українських полонених на 102 сепаратиста.

Джерело: Народна Правда