Євросоюз “попросив” КНДР більше не випробовувати нові ракети

Євросоюз “попросив” КНДР більше не випробовувати нові ракети
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Офіційний представник Європейської зовнішньополітичної служби попросив КНДР утриматися від запланованих провокацій з балістичними ракетами. Він сподівається, що влада Північної Кореї також відмовиться від програм в області ядерної зброї і зброї масового знищення.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Інтерфакс.

У своїй заяві представник ЄЗС заявив, що КНДР систематично продовжує підривати міжнародну роботу, спрямовану на зміцнення довіри і встановлення безпеки і міцного миру на Корейському півострові.

“Ми очікуємо, що КНДР буде утримуватися від будь-яких подальших провокацій, дотримуватися свої заявлені зобов’язання і повністю виконувати свої міжнародні обов’язки, визначені в численних резолюціях Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй”, – йдеться в комюніке, який поширили в суботу 10 серпня в Брюсселі. Збори були організованы, через запуску Пхеньяном двох балістичних ракет малої дальності, які є п’ятими за останні тижні.

У Європейському союзі вважають, що вкрай важливо, щоб КНДР були зроблені конкретні кроки, які зможуть допомогти їй заслужити довіру – відмова від програм в області ядерної зброї, а також балістичних ракет і зброї масового знищення.

“ЄС твердо переконаний в тому, що дипломатичний процес повинен тривати і розвиватися. Ми очікуємо, що КНДР швидко відновить переговори на робочому рівні з Сполученими Штатами, як це було узгоджено на зустрічі в демілітаризованій зоні 30 червня, і створить сприятливі умови для конструктивних і стійких переговорів”, – заявив представник ЄЗС.

Раніше президент США Дональд Трамп розповів, що отримав листа від лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, в якому він вибачається за запуск ракет малої дальності.Він також повідомив, що лідер КНДР «дуже мило заявив про свій намір провести ще одну зустріч з ним, після закінчення спільних навчань США і Південної Кореї.

Раніше в Північній Кореї стратили п’ятьох чиновників, яких звинуватили у провалі переговорів між президентом США Дональдом Трампом і главою КНДР Кім Чен Ином у Ханої в лютому цього року.

Джерело: Народна Правда