Юпітер заворожує: в NASA показали новий знімок газового гіганта

Велика червона пляма - це найбільший атмосферний вихор в Сонячній системі

Юпітер заворожує: в NASA показали новий знімок газового гіганта
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

У NASA опублікували новий знімок Юпітера, отриманий за допомогою легендарного телескопа Hubble.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, фото виклали на офіційному сайті місії.

Зазначимо, на новому знімку Юпітера добре видно Велику червону пляму, що складається з аміачних крижаних хмар, які рухаються в протилежних напрямах з різною швидкістю.

Нагадаємо, Велика червона пляма Юпітера – це гігантський шторм, який рухається проти годинникової стрілки між велетенськими хмарами. Діаметр плями — більше за Землю. Проте, вчені відзначають, що її розмір скорочується з 1800-х років.

Юпітер заворожує: в NASA показали новий знімок газового гіганта

Нагадаємо, Юпітер продовжує вражати своєю красою. У лютому цього року космічний апарат NASA Juno під час свого 18-го зближення з планетою зробив новий знімок газового гіганта. Нова перспектива показала кругову область Jet N6 — хмари закручуються в струменя. Juno сфотографував Юпітер з відстані близько 8000 миль (13 000 кілометрів) від вершини хмар планети.

В  кінці минулого року космічний апарат NASA Juno надіслав на Землю унікальні фотографії хмар планети, на одному зі знімків чітко проглядаються обриси дельфіна. Зазначимо, подібні явища часто можна зустріти на Юпітері. «Фігури» формує так зване газове змішування — атмосферна дифузія, в процесі якої газ в атмосфері Юпітера розділяється по верствам.

Вже на початку 2019 року NASA опублікувало нову фотографію Юпітера, зроблену апаратом Juno – на кадрі легендарна Велика червона пляма і масивний шторм Oval BA. Він утворився в 2000 році в результаті злиття трьох окремих ураганів. Вчені вважають, що Велика червона пляма могла утворитися подібним шляхом кілька століть тому.

Джерело: Народна Правда