Астроному вдалося зафіксувати рідкісне явище на Юпітері: дивовижні фото

Метеорити на Юпітері не таке вже й незвичне явище, однак фото зробити вдається нечасто

Астроному вдалося зафіксувати рідкісне явище на Юпітері: дивовижні фото
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

Минулої середи в атмосферу Юпітера увійшов астероїд. Спалах в районі Південного екваторіального поясу Юпітера вдалося зафіксувати на фото астроному-любителю Етану Чеппелу.


Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише інтернет-портал Space.com.

Чеппел розмістив на своєму сайті фотографії планети-гіганта, на яких в нижній лівій частині диска Юпітера видно невелику світлу точку. Знімок зроблений в 00:07 за часом східного узбережжя США (7:07 Київ) 7 серпня.

Астроному вдалося зафіксувати рідкісне явище на Юпітері: дивовижні фото

Як відомо, на Юпітер, що має потужне гравітаційне поле, метеорити падають досить часто: за оцінками астрономів, небесні тіла діаметром від 5 до 20 метрів входять в атмосферу Юпітера до п’яти разів на місяць, проте сфотографувати цю подію вдається досить рідко.

Нагадаємо, астрономи, які працюють в рамках проекту CARMENES (місія по пошуку планет за межами Сонячної системи), виявили два нових небесних тіла, потенційно придатних для життя. Знаходяться вони не дуже далеко від Землі.

Нагадаємо також, астрономам нарешті вдалося визначити галактичне походження FRB (загадкових “радіосигналів інопланетян”) і його несподіване розташування в космосі. Команда Банністера розробила новий підхід, який дозволив їм заморожувати і зберігати астрономічні дані менш ніж за секунду після виявлення пакета.

Нещодавно телескоп Hubble і обсерваторія Chandra отримали унікальний знімок галактики ESO 137-001, яка з-за своєї форми отримала назву «Медуза».

Джерело: Народна Правда