Дієтологи розповіли, чому не можна змушувати дітей доїдати “до останньої крихти”

Діти краще відчувають голод і ситість, а насильство призведе до втрати цих відчуттів і, як результат, до ожиріння

Дієтологи розповіли, чому не можна змушувати дітей доїдати “до останньої крихти”
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Вчені розповіли, чим може обернутися правило доїдати всю їжу з тарілки і чому не варто змушувати це робити дітей.


Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише Med2.

Loading...

«Ти не отримаєш десерт, поки не доїси основну страву» – така заборона має освітню мету – по суті, ми хочемо, щоб діти їли не тільки солодку їжу і отримували харчування в достатній кількості. Але незважаючи на найкращі наміри, це не рекомендується з поведінкової або харчової точки зору.

“Таке розпорядження очистити свою тарілку є навіть контрпродуктивним. Тому що, в кінцевому підсумку, воно збиває з пантелику почуття голоду і регулювання прийому їжі. А ще тому, що воно надає негативне забарвлення тій їжі, яку людина намагається в себе запхати”, – розповіла Софі Ніклаус, директор з досліджень в Центрі наук про смак і харчування.

Потрібно розуміти, що «у дітей розмір шлунка не такий, як у дорослої людини», – продовжує дослідник з CSGA, де вона керує командою «Детермінанти харчової поведінки протягом життя, відносини зі здоров’ям». Однак «дорослі часто забувають про це і подають дітям об’єктивно занадто великі і невідповідні порції».

Тим більше, що «діти народжуються з дуже хорошими сигналами голоду і ситості», – доповнює дієтолог Вероніка Провеншер, професор Школи харчування при Університеті Лаваля (Квебек). Що можна побачити при грудному вигодовуванні немовляти: наситившись, дитина негайно перестає ссати груди. До того моменту, поки голод не проявиться знову.

Вероніка Провеншер, чиї дослідження зосереджені на психологічних і поведінкових факторах, пов’язаних з регулюванням споживання їжі і маси тіла, також провела опитування жінок з проблемами надмірної ваги: ​​коли їх попросили подумати про свої труднощі з розпізнаванням сигналів голоду, вони сказали, що в дитинстві їх привчали до кінця підчищати свою тарілку або систематично з’їдати певну кількість їжі, тобто порцію, яку вони вважали нормальною. «На цих людей дуже сильно впливають зовнішні сигнали, а не те, що вони відчувають», – вважає дослідник.

За словами Софі Ніклаус, існує також зв’язок між ослабленням регулювання прийому їжі з ожирінням. «У менш благополучних сім’ях, де поширеність ожиріння вища, існує також і бюджетна напруженість навколо продуктів харчування: дійсно важливо не викидати продукти харчування. Це може спонукати батьків частіше змушувати дітей доїдати все до кінця і вибирати улюблену їжу дитини, щоб не псувати даремно їжу. Виходить замкнуте коло».

«Слід пам’ятати, що в залежності від діяльності та інших прийомів їжі і закусок, зроблених протягом дня, « у дитини не завжди однаковий рівень голоду, це нормально, що розмір порції дітей змінюється», – уточнює Вероніка Провеншер. Можливо, варто запитати дитину про її голод, якщо вона досить доросла, щоб висловити це. «Ми можемо запитати її, наскільки вона голодна – як мишка, як кішка або як слон, використовуючи тварин різних розмірів, це змусить його задуматися», – пропонує дослідник з Інституту харчування і функціональних продуктів.

Нагадаємо, лікарі-неврологи заявили, що муркотіння кішки може замінити ліки – воно благотворно впливає на нервову систему і психіку людини. В частоті коливань звуків муркотіння кішки знаходиться в діапазоні 20-44 Гц. Саме воно має терапевтичний ефект, схожий з лікувальним впливом ультразвуку на людину.

Джерело: Народна Правда
загрузка...