Лікарі попереджають: популярна дієта виявилась небезпечною для сердечників

Палеодіета сьогодні дуже популярна серед тих, що худнуть і не тільки.

Лікарі попереджають: популярна дієта виявилась небезпечною для сердечників
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Популярна у світі первісна дієта, небезпечна для здоров’я серця і судин.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Новини Ю

Loading...

Палеодієта сьогодні дуже популярна серед тих, що худнуть і не тільки. В основі палеодієти червоне м’ясо, риба, птиця, яйця, овочі, крім пасльонових. Фрукти, горіхи, кореневища, насіння прихильники цієї дієти їдять в обмеженій кількості, а зернові, бобові, молочні продукти, цукор, звичайна сіль і пройшли технологічну обробку масла виключають повністю.

Вчені спростували думку, що такий спосіб харчування корисний. На думку медиків, через надлишок одних речовин і нестачу інших сучасні люди страждають від таких хвороб, як ожиріння, діабет, атеросклероз.

Аналіз прихильників палео дієти показав, що вони схильні до частих хвороб серця і судин. У дослідженні взяли участь 44 добровольці, які як мінімум протягом року дотримувалися палео дієти. В контрольну групу увійшли 47 людей, що харчувалися так, як це прийнято в Австралії.

Всі учасники протягом трьох днів вели щоденник харчування, в який записували все, що вони їдять. Також вони здали на аналіз зразки калу для визначення складу кишкової мікрофлори і зразки крові для виявлення концентрації в ній різних органічних речовин (метаболітів), що виробляються кишковими бактеріями.

Як з’ясувалося, у всіх прихильників палео дієти в травному тракті загалом мешкає набагато менше корисних бактерій, ніж у членів контрольної групи. Пов’язано це, як вважають вчені, з низьким обсягом вуглеводів в раціоні і може мати негативні наслідки, підвищуючи ризик різних хронічних захворювань у довгостроковій перспективі.

«Багато любителі палео дієти вважають, ніби вона корисна для здоров’я, але, на жаль, це, мабуть, не так. Ми також виявили, що популяції корисних бактерій зменшуються в кишечнику людей, що вживають недостатньо вуглеводів, у тому числі і прихильників палеодієти, а це може викликати і інші хронічні захворювання», — провідний автор дослідження Анжела Дженони.

Крім цього, надлишок червоного м’яса підвищує рівень TMAO, а також велика кількість тваринного жиру, який присутній в м’ясі, також створює ризик серцево-судинних патологій. Зернові, від яких відмовляються любителі палео дієти, дають людині необхідні крохмалисті з’єднання і клітковину, які необхідні для здорового функціонування кишечника, а також, як з’ясувалося за підсумками дослідження, цільно зернові благотворно впливають на здоров’я серця і судин.

Нагадаємо, здорове харчування, зокрема безвуглеводна дієта, що передбачає ряд обмежень для певних продуктів. І це не завжди добре, оскільки у обмежень і заборони є ряд побічних психологічних ефектів, що в довгостроковій перспективі можуть привести тільки до погіршення здоров’я.

Джерело: Народна Правда