Лікарі розповіли, як правильне дихання захищає організм від хвороб

Повне дихання омолоджує організм і захищає від хвороб

Лікарі розповіли, як правильне дихання захищає організм від хвороб
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Повне дихання – найраціональніший спосіб дихання, основа всього правильного дихання. Повне дихання сприяє кращій вентиляції легенів, руху енергії і кисневого обміну в організмі. Це дихання дасть прекрасний ефект, оздоровлюючи легені і весь організм в цілому. Але для того, щоб це дихання стало воістину цілющим, потрібні дві речі: тренована діафрагма, здатна добре працювати, і здорові капіляри.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на healthinfo.ua, про це зазначає автор відомої системи оздоровлення Ніші Кацудзо.

Підготовчі вправи

Тільки тренована діафрагма може правильно впливати на грудну клітку, змушуючи легені розтягуватися природним шляхом. Зазвичай,  ми дихаємо погано саме від погану роботу діафрагми. Тренуванню діафрагми і найкращому ефекту повного дихання сприятимуть і такі вправи.

Вправа «Човен»

Ця вправа чудово тренує діафрагму і готує її до найбільш повноцінного виконання методу повного дихання. Крім того, ця вправа запобігає грижам, покращує роботу шлунку і кишківника і зменшує жирові відкладення на животі.

Початкове положення: лягти на спину, обов’язково на жорстку поверхню, можна на підлогу, так, щоб ноги були зведені, а руки лежали вздовж тіла.

Порахуйте до чотирьох, потім підніміть прямі ноги з витягнутими носками на висоту приблизно 10-15 сантиметрів від підлоги, одночасно приблизно на ту ж висоту підніміть, відірвавши від підлоги, і верхню частину тіла. Руки прямі, долоні торкаються з боків області колін. Перебувайте в такому положенні стільки, скільки зможете, до відчуття втоми. Поверніться у вихідне положення, розслабте м’язи і відпочивайте. Поки досить одного разу.

На наступний день виконайте цю вправу два рази, через день – три, і так далі, до тієї кількості, яка виявиться вам доступною, але не більше десяти. Слідкуйте, щоб не було перенапруги, не перенавантажуйте організм, оскільки зайва напруга шкідлива.

Підготувавши діафрагму до освоєння повного дихання, потрібно налаштувати на майбутню роботу і сам дихальний апарат. Але для того, щоб навчитися дихати правильно, необхідно взяти дихання під контроль свідомості. Тому, перш ніж приступати до освоєння методу повного дихання, треба навчитися усвідомлювати сам процес дихання.

Вправа «Усвідомлення дихання»

Початкове положення: лягти на жорстку поверхню, закрити очі.

Уявним поглядом огляньте все своє тіло: ступні ніг, гомілки, стегна, живіт, груди, плечі, руки, шию, голову. Чи не помітили ви де-небудь напруги, скутості? Підсильте напругу в цій області – а потім скиньте її, поворухнувши тією ділянкою тіла, де виявилася напруга. Так розслабте всі напружені ділянки.

Дихайте так, як ви дихаєте завжди. З однією відмінністю: тепер ви будете спостерігати за тим, як ви дихаєте.

Спочатку зосередьте всю свою увагу тільки на видихах. Не концентруйтеся на вдиху і стежте тільки за тим, як ви видихаєте. Ось повітря повільно виходить з легень, піднімається по дихальних шляхах, наповнюючи їх теплом. Ось тепле повітря, що видихається,  проходить через трахею, гортань, носоглотку, носові ходи і виходить назовні. Простежте ось так уважно і зосереджено 5 видихів, на вдихи не звертаючи уваги. Яке у вас склалося враження – звідки йде повітря при видиху: з легень, або з області живота, чи ще звідкись?

Тепер зосередьтеся на процесі вдиху. Слідкуйте уважно за тим, як повітря входить в ваш організм. Повітря вливається через ніс, і ви відчуваєте деяку прохолоду. Далі  вдихаємо повітря, яке по шляху, злегка прогріваючись, проходить через ніс, глотку, гортань, трахею, йде в легені… Які у вас відчуття – повітря йде в легені і там закінчує свій шлях або вам здається, що воно йде далі, в черевну порожнину , і розсіюється по всьому організму? Відстежите так 5 вдихів, спостерігаючи за тим, як працює ніс, дихальні шляхи, легені, діафрагма …

Тепер ви знаєте, як ви дихаєте. Вам вдалося обдарувати увагою свій організм, прислухатися до нього. А це дуже важливий крок до зцілення.

Виконуйте вправу раз в день. Коли ви освоїте цю вправу – ви готові до освоєння повного дихання.

Повне дихання – дихання, в якому бере участь все тіло, весь організм. Це дихання є воістину енергетичним, оскільки воно потужно і активно включає рух енергетичних потоків у всьому тілі і дозволяє увібрати тілу разом з повітрям величезну кількість життєвої сили. Більшість людей дихає не всім тілом, а окремими частинами тіла. Так, існує верхнє дихання, середнє дихання і нижнє дихання, які, на відміну від повною дихання, зовсім не є досконалими.

У верхньому диханні бере участь лише верхня частина грудної клітки. При такому диханні піднімають ключиці і плечі, спучуються верхні ребра, діафрагма рухається дуже скуто і обмежено. При такому диханні в легені потрапляє лише дуже мала частина повітря. Це найгірший спосіб дихання. При такому диханні витрачається дуже багато енергії, а натомість ви практично не отримуєте життєвих сил. Безліч хвороб дихальної системи відбувається саме від такого способу дихання. Такий спосіб дихання, коли різко здіймаються груди, а решта тіла залишається нерухомою, особливо характерний для жінок, але і багато чоловіків страждають цим недоліком.

Середнє дихання трохи краще, ніж верхнє дихання, але теж недостатньо добре. При середньому диханні працюють всі ребра – вони розсуваються, і груди розширюється, але інші частини тіла, як і раніше нерухомі.

Нижнє дихання краще, ніж верхнє і середнє, а й його недостатньо зовсім, хоча той, хто дихає нижнім диханням, безсумнівно, набагато більш здоровий, ніж той, хто дихає верхнім і середнім диханням. При нижньому диханні розширюються не тільки груди, скільки черевна порожнина.

Повне дихання – це поєднання всіх типів дихання: верхнього, середнього і нижнього, це одночасне дихання всіма частинами тіла. При повному диханні ми отримуємо максимум користі при мінімумі енергії, що витрачається. Діафрагма при цьому має повну свободу, всі м’язи, які беруть участь в диханні, працюють в повну силу, грудна клітка вільно розширюється у всіх напрямках, легені в повній мірі заповнюються повітрям. Якщо ми навіть будемо вдихати не дуже багато повітря, але будемо дихати при цьому повним диханням, то повітря все одно буде омивати всі легені повністю, рівномірно розподіляючись ними і не даючи утворитися застою, – тоді як при верхньому, середньому і нижньому диханні заповнюються повітрям лише окремі частини легенів, а в інших частинах утворюється застій.

Повне дихання – найприродніший природний спосіб дихання. Поспостерігайте – і ви побачите, що саме так дихають немовлята і тварини. І у дітей, і у тварин не здіймається судорожно при диханні грудна клітка, як це відбувається у більшості дорослих людей.

Вправа «Повне дихання»

Цю вправу краще виконувати стоячи. Початкове положення: встати прямо, спина повинна бути прямою.

Зробіть повільний, спокійний вдих, намагаючись не тягнути повітря з шумом через ніздрі – він повинен входити вільно і природно, як би сам собою. Намагайтеся направити потік повітря п нижню частину легенів, ближче до діафрагми, стежте, як при цьому діафрагма опускається, як би звільняючи місце для повітря, натискає на черевну порожнину і змушує живіт випинатися.

Далі направте повітря в середню частину легенів, відчуваючи, як це повітря змушує розширюватися ще й нижні ребра, а потім і середню частину грудної клітки.

Тепер направляйте повітря у верхню частину легенів, стежачи, як при цьому розширюється верх грудей, розсуваються верхні ребра. Щоб повітря дійшов до самих верхівок легких, в зaвepшення вдиху треба втягнути всередину нижню частину живота, при цьому діафрагма підніметься, почне підпирати грудну клітку знизу і змусить повітря просунутися до самого верху легень

Слідкуйте, щоб вдих не складався з трьох уривчастих окремих рухів, а щоб він проводився плавно, одним хвилеподібним рухом всіх частин тіла, що беруть участь у вдиху – від випинання живота, потім розсування ребер, грудей і до втискування живота і максимального разсування верхньої частинигрудей. Нехай вдих буде плавним і повільним, без поштовхів і зупинок.

Зробивши вдих, затримайте дихання на кілька секунд.

Тепер починайте повільно видихати. На початку видиху груди і раніше розправлені, живіт, який ви втягнули в кінці вдиху, починає потроху розслаблятися і випинатися. У міру видиху живіт випинається, а груди залишаються розширеними. В кінці видиху ви відпускаєте напругу грудей, вона впадає, а живіт і раніше випнутий, потім відпустіть напругу і живота теж. Живіт і груди приймають нормальне своє становище, не втягнуте і не випнуте.

Попрактикуйтеся трохи, і такий спосіб дихання стане для вас природним і легким.

Нагадаємо, лікарі-неврологи заявили, що муркотіння кішки може замінити ліки – воно благотворно впливає на нервову систему і психіку людини. В частоті коливань звуків муркотіння кішки знаходиться в діапазоні 20-44 Гц. Саме воно має терапевтичний ефект, схожий з лікувальним впливом ультразвуку на людину.

Джерело: Народна Правда