Британія випускає монету на честь Brexit

Монету 50 пенсів планують випустити до 31 жовтня

Британія випускає монету на честь Brexit
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Британське казначейство планує випуск монети номіналом 50 пенсів, яка буде присвячена виходу країни з Європейського Союзу.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на газету Sunday Telegraph.

Монету, що присвячена Brexit, буде прикрашати напис: “Мир, благополуччя і дружба з усіма націями”. Випуск 50 пенсів плануються на нову дату виходу країни зі складу ЄС – 31 жовтня.

Раніше в планах Британського казначейства був випуск лімітованої пам’ятної монети до 29 березня 2019 року – першої дати Brexit. Від цієї ідеї довелося відмовитися, так як відкладався вихід країни з ЄС, через розбіжності з Брюсселем.

Екс-канцлер Казначейства Філіп Хаммонд планував випуск 10 тисяч монет номіналом 10 фунтів. А Саджида Джавід, його наступник, вирішив випустити монети в більш широкий обіг.

У новій монеті планують змінити дату і номінал.

Британія випускає монету на честь Brexit
Раніше в планах Британського казначейства був випуск лімітованої пам’ятної монети до 29 березня 2019 року

Нагадаємо, 5 серпня президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном, в ході якого обговорено подальший розвиток українсько-британських двосторонніх відносин, зокрема, після виходу Великобританії зі складу ЄС.

Раніше новообраний прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон категорично висловився щодо Brexit — за його словами, країна вийде зі складу Європейського Союзу 31 жовтня з угодою або без неї, без всяких “якщо” і “але”.

Джерело: Народна Правда