Група злочинців майстерно “віджала” понад 300 об’єктів нерухомості в Одесі та області

Злочинці без згоди власників відчужували земельні ділянки, об'єкти нерухомості та корпоративні права

Група злочинців майстерно “віджала” понад 300 об’єктів нерухомості в Одесі та області
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

На Одещині співробітники СБУ спільно з прокуратурою Донецької області “накрили” групу державних реєстраторів, колишніх працівників державної архітектурно-будівельної інспекції та посадових осіб органів юстиції Одеської області, які протягом тільки одного року незаконно переоформили сотні об’єктів нерухомості.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні пресцентру СБУ.

Оперативники спецслужби в ході проведення слідчо-оперативних заходів встановили, що у 2017 році співробітник Головного управління юстиції України в Одеській області спільно з колишніми керівниками Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області створили систему фіктивних реєстраційних підприємств, діяльність яких фактично здійснювалась в спеціально обладнаному офісі в Одесі.

Група злочинців майстерно “віджала” понад 300 об’єктів нерухомості в Одесі та області

Використовуючи незаконно отримані ключі доступу до державних реєстрів, злочинці без згоди власників відчужували земельні ділянки, об’єкти нерухомості та корпоративні права. Вони систематично вносили завідомо неправдиві відомості до державних баз даних, використовували підроблені документи, печатки, бланки і штампи підприємств, установ і організацій різних форм власності.

Група злочинців майстерно “віджала” понад 300 об’єктів нерухомості в Одесі та області

Співробітники СБ України задокументували, що з липня 2017 року по серпень 2018 року на підставі заяв від імені померлих осіб рейдерська група переоформила більше 300 об’єктів нерухомості на всій території України, в тому числі в Донецькій, Луганській областях та АР Крим. Угоди здійснювалися як на замовлення клієнтів, так і у власних інтересах фігурантів провадження.

Група злочинців майстерно “віджала” понад 300 об’єктів нерухомості в Одесі та області

Крім того, як зазначається, організатори шахрайської схеми і підконтрольні їм виконавці мають відношення до незаконних забудов в Одесі, захоплення будівельних комплексів, ділянок землі та інших об’єктів нерухомого майна.

Також вони безпідставно знімали арешт з майна, накладений державними виконавцями на підставі судових рішень. Потерпілими від дій зловмисників стали фізичні, юридичні особи і державні органи.

Нагадаємо, 12 серпня працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) прийшли з санкціонованими масовими обшуками на митниці УДФС, митні пости і відділи митного оформлення у Волинській області. Слідчі  ДБР встановили причетність співробітників волинських митниць до протиправної схеми, внаслідок чого державі було завдано збитків на 190 мільйонів гривень.

Додамо, що президент України Володимир Зеленський 12 серпня представив нового голову Житомирської обласної державної адміністрації Віталія Бунечка. Під час робочої поїздки Зеленський взяв участь в нараді з питань незаконного видобутку бурштину та зажадав звільнення начальника СБУ в Житомирській області та інших посадових осіб поліції і прокуратури в Житомирській області через бурштинові схеми. Одночасно з цим, доповідаючи президенту, глава обласного управління СБУ заявив, що на сьогодні в області вилучено понад 15 тонн бурштину.

Джерело: Народна Правда