У Запоріжжі виявили небезпечні кавуни, які розповсюджувались по всій Україні

У жодному разі не купуйте кавуни і дині на стихійних ринках

У Запоріжжі виявили небезпечні кавуни, які розповсюджувались по всій Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

У Запоріжжі реалізовували кавуни з понаднормовим вмістом нітратів.

Loading...

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на ГУ Державної служби України з питань безпеки продуктів харчування і захисту споживачів (Держпродспоживслужби), у Запоріжжі виявили більше тонни кавунів з перевищеним вмістом нітратів.

Як повідомило Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, в поточному році на агропродовольчих ринках Запоріжжя фахівці державних лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи Держпродспоживслужби досліджували 656 проб баштанних культур.

“За результатами досліджень виявлено 20 випадків перевищення допустимого рівня вмісту нітратів. Небезпечну продукцію в кількості більше однієї тонни денатуровано і не допущено до реалізації”, – сказано в повідомленні.

Відзначається, що при дослідженні баштанних культур на вміст нітратів, мінімальний показник становив 3,8мг/кг, максимальний – 352,5мг/кг, що майже у чотири рази вище допустимої норми. Норма вмісту нітратів в кавунах становить 60 мг/кг, динях – 90 мг/кг.

У Держпродспоживслужбі закликають громадян при покупці баштанних на ринках вимагати експертний висновок лабораторії, а в разі покупки в магазині – супутні документи, що підтверджують безпеку цієї продукції.

“У жодному разі не купуйте кавуни і дині на стихійних ринках”, – сказано в повідомленні.

Нагадаємо, раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що в.о. глави Міністерства охорони здоров’я України Уляна Супрун розповіла, чим корисні кавуни і як їх правильно вживати, аби отримати від солодкої ягоди максимум користі.

Також ми повідомляли, що кавунова дієта – один з найпростіших та кращих засобів схуднення без заподіяння великої шкоди для вашого здоров’я.

Джерело: Народна Правда