В Україні прискорилося зростання цін: в НБУ дали відповідь

Інфляція виявилася вищою, ніж очікувалося

В Україні прискорилося зростання цін: в НБУ дали відповідь
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Нацбанк пояснив причини зростання цін в Україні у липні.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на звіт Національного Банку України, споживча інфляція у річному вимірі виявилася вищою від прогнозу і склала у липні 9,1%.

В Україні у липні споживча інфляція у річному вимірі становила 9,1%.

Фактичний показник був вищим за прогноз. Відхилення викликало зростання цін на окремі продукти харчування, йдеться у звіті Національного банку.

Високий зовнішній попит призвів до підвищення цін на м’ясо, а скорочення обсягів виробництва молока призвело до зростання цін на молочні вироби. Це компенсувалося низькими темпами зростання цін на хліб, шоколад, соуси, рибні консерви, маргарин.

Темпи зростання цін на послуги знизилися, однак залишалися одними з найвищих у споживчому кошику.

Уповільнення подорожчання стримується стійким попитом та порівняно високими темпами підвищення заробітних плат.

Зокрема, прискорилося зростання цін на послуги ресторанів та кафе, мобільного зв’язку, закладів відпочинку та культури. Водночас уповільнилося зростання вартості утримання будинків та прибудинкових територій.

Зростання цін на сирі продукти харчування прискорилося. Через погані погодні умови стрімкіше дорожчали огірки, помідори, кабачки, баклажани. Також і надалі знижувалися темпи падіння цін на яблука.

Високий зовнішній попит і скорочення поголів‘я худоби зумовили прискорення зростання цін на усі види сирого м’яса та молоко. Уповільнилося здешевлення яєць. Крім того, очікування гіршого врожаю цукрових буряків в Україні та підвищення світових цін зумовили подорожчання цукру.

Натомість, завдяки надходженню нового врожаю, сповільнилося зростання цін на овочі борщового набору. Так знизилися темпи зростання цін на цибулю та буряк, а ціни на моркву виявилися нижчими, ніж рік тому.

Нагадаємо, раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що експерти прогнозували: у нинішньому році інфляція буде близько 7%, а в наступному — близько 6-7%.

Джерело: Народна Правда