Як вегетаріанство відіб’ється на мозку дитини: пояснення експерта

Не варто нав'язувати вегетаріанство дітям з народження, потрібно дати їм можливість обирати

Як вегетаріанство відіб’ється на мозку дитини: пояснення експерта
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Експерт попереджає, що відмова від м’яса, яєць та продуктів молочного походження може погано відбитися на розумовому розвитку дитини. Вона не отримає необхідну кількість корисних речовин.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на росзми.

Loading...

Педіатр впевнений, що твердження вегетаріанців, на тему повної взаємозамінності тваринного білка на рослинний, є міфом. В них міститься 8 найважливіших амінокислот, які неможливо замінити.

Так, якщо дитина харчується суто їжею рослинного походження, то практично не отримує вітамін В12. Його відсутність може вплинути на порушення психіки, на погане згортання крові та появ анемії, який може призвести до гіпоксії головного мозку. Педіатр стверджує, що в результаті відсутності вітаміну В12, у дитини також відбувається розумовий недорозвиток.

Лікар наголошує, що ті, хто розповідає про більш швидкий розвиток у вегетаріанців, ніж у м’ясоїдів, не зовсім праві. Вся справа в тому, що темп розвитку у кожної дитини індивідуальний. Але діти, які не їдять м’ясо, часто більш худі і слабкі, ніж малюки, які його вживають.

У 1988 році було проведено дослідження, в рамках якого вчені спостерігали за розвитком дітей, які дотримувалися вегетаріанської дієти. Більша частина малюків росли нормально, проте вони були нижче і важили менше, ніж їх однолітки.

Педіатр просить батьків не нав’язувати вегетаріанське харчування дітям з народження, а дати їм можливість вибирати самостійно.

Нагадаємо, французькі дієтологи вважають, що не варто змушувати дітей доїдати порцію до кінця. Це може призвести до ігнорування голоду, до зайвої ваги у майбутньому і навіть до некотролювання почуття ситості. Крім цього, у них може розвинутися негативне ставлення до корисної їжіфруктів, овочів, молочних продуктів.

Раніше експерти зі зміни клімату зробили заяву, що для виживання людство має змінити свої підходи до сільського господарства і повністю відмовитися від м’яса.

Джерело: Народна Правда
загрузка...