Небезпечно для серця: названо «нежитлові» райони міста

Доступність ресторанів фастфуду грає не останню роль у розвитку серцево-судинних захворювань

Небезпечно для серця: названо «нежитлові» райони міста
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Вчені з Університету Ньюкасла встановили, що жителі районів з великою кількістю закладів фастфуду частіше страждають від серцево-судинних захворювань.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі Naked science.

Дослідження вчених охопило понад 3 000 пацієнтів, що потрапили з інфарктом у лікарні регіону Долини Хантер (Новий Південний Уельс, Австралія) в 2011-2013 роках. Інформація про хворих, яка включала навіть поштових індекс району, де вони проживають, дозволила вченим оцінити кількість закладів фастфуду біля будинку хворого. Автори також враховували вік, ожиріння, високий кров’яний тиск, куріння, діабет та інші фактори, здатні підвищити ризик інфаркту.

Виявилося, що кожен додатковий ресторан підвищує частоту інфарктів на чотири випадки на рік — у перерахунку на 100 тисяч населення.

У статті також нагадують, що низька харчова цінність, високий вміст солей і насичених жирів у фастфуді пов’язані з розвитком серцевих захворювань.

Нагадаємо, вчені з Університету Лома Лінда в США провели аналіз даних більш ніж 240 000 телефонних опитувань, які проводилися з 2005 по 2015 роки в рамках обстеження стану здоров’я жителів Каліфорнії. Виявилося, що любителі нездорової їжі частіше скаржилися на психічні розлади в порівнянні з тими, хто дотримується здорового способу життя. Фастфуд через збільшення споживання цукру збільшував ризик розвитку біполярного розладу, а жирна їжа — депресії.

Експерт попереджає, що відмова від м’яса, яєць і продуктів молочного походження може погано відбитися на розумовому розвитку дитини. Він не отримає необхідну кількість корисних речовин. Якщо дитина харчується суто їжею рослинного походження, то практично не отримує вітамін В12. Його відсутність може вплинути на порушення психіки, на погіршення згортання крові і появі анемії, яка може призвести до гіпоксії головного мозку.

Джерело: Народна Правда