Українцям готують новий Трудовий кодекс: що зміниться

Наприклад, у новому законі пропонують позбавити профспілки права відмовляти у звільненні одного зі своїх членів

Українцям готують новий Трудовий кодекс: що зміниться
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Україні готують нову редакцію Кодексу законів про працю. Чинний документ, впевнені експерти ринку, застарів. Роботодавці розробляють конкретні пропозиції та обговорюють їх разом із обраними народними депутатами.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Федерацію роботодавців України у Facebook.

Loading...

Наприклад, у новому законі пропонують позбавити профспілки права відмовляти у звільненні одного зі своїх членів, залишивши їм тільки можливість давати рекомендації, про це на своїй сторінці у соціальній мережі.

Серед пропозицій:

  • прибрати норми, згідно з якими будь-яке спірне питання вирішують на користь працівника;
  • ввести рівність між працівником і робітником (зараз нібито працівник має переваги);
  • прибрати частину пільг;
  • позбавити профспілки права погоджувати звільнення робітника;
  • створити умови для боротьби з неоформленої зайнятістю.

“Вирішили, що новий проект Трудового Кодексу має стати гнучким і динамічним інструментом регулювання сучасних трудових відносин відповідно до потреб ринку праці, підвищення інвестиційної привабливості економіки України”, – заявили в організації.

Нагадаємо, що нещодавно у Міністерстві соціальної політики України знову заговорили про те, що необхідно приймати новий трудовий кодекс. Його проект був прийнятий у першому читанні Верховною Радою ще в 2015 р., з тих пір в документ внесли безліч правок, але в Раді, як і раніше, не поспішають виносити його на порядок денний. Зараз в уряді знову поновилися розмови про необхідність прийняття нового трудового кодексу. В оновленому варіанті пропонується чимало змін, адже кодекс складається з 385 статей.

Джерело: Народна Правда
загрузка...