Влада почне слідкувати за українськими випускниками: навіщо це потрібно

Система буде показувати не роботу за фахом, а саме входження в професію

Влада почне слідкувати за українськими випускниками: навіщо це потрібно
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Нещодавно Міністерство освіти і науки спільно з Пенсійним фондом почали роботу над створенням системи моніторингу працевлаштування випускників вишів і профтехучилищ. Поки що складно сказати, як буде функціонувати ця система, адже вона знаходиться тільки на стадії розробки.
Про те, навіщо потрібен такий моніторинг, хто буде займатися його впровадженням і як часто українські випускники працюють не за фахом, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Сегодня“.

Що це за ініціатива і коли вона запрацює

У Міністерстві освіти давно думали впровадити систему, яка б дозволяла визначати, скільки студентів після закінчення навчальних закладів йдуть працювати за фахом.

Loading...

“Така система дозволить відстежувати успішність подальшого кар’єрного зростання випускників з прив’язкою до закінченого навчального закладу та аналізувати перспективи університету або профтеху”, – пояснила міністр освіти Лілія Гриневич, додавши, що на основі нових даних відомство буде оцінювати якість навчання в вузах і вдосконалювати свою політику щодо них .

Міністр додала, що МОН не може створити таку систему самостійно, оскільки для цього необхідно інтегрувати реєстри, які знаходяться у різних структур.

Тому потрібно буде звести разом Єдину державну електронну базу з питань освіти і Реєстр застрахованих осіб, який адмініструє Пенсійний фонд.

“Нарешті ми досягли змін в законодавстві. Тепер потрібно, щоб все це дійсно почало впроваджуватися. Щоб на 2020 рік були закладені гроші на розробку ІТ-системи, а вже в 2021 році це було здано в експлуатацію”, – пояснив директор Аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний.

Навіщо це потрібно

Завдяки такій системі моніторингу студенти зможуть вибирати, до якого вишу краще вступати, тому що бачитимуть, скільки випускників того чи іншого навчального закладу знайшли собі роботу і де вони взагалі працюють.

До слова, наявність роботи у колишніх студентів уже давно перевіряють в Польщі, Литві, Угорщині, Австрії, Іспанії. А доступ до підсумків перевірки там мають всі громадяни. На спеціальних порталах там розміщують інформацію про те, скільки людей і який виш закінчили, що вивчали, скільки випускників знайшли роботу, хто з них підприємець, а хто – найманий співробітник, а також яка їхня середня зарплата.

Де працюють студенти

Згідно зі звітом Міністерства освіти і науки України, найпопулярнішими спеціальностями серед абітурієнтів в 2019 році були такі спеціальності, як “Філологія”, “Право”, Менеджмент “,” Комп’ютерні науки “,” Середня освіта “. Схожі переваги були у абітурієнтів роком раніше.

Правда, цікаво те, що запити роботодавців кардинально відрізняються. В експертно-аналітичному центрі кадрового порталу hh.ua | grc розповіли в коментарі “Сегодня”, що найбільшим попитом в 2019 році користувалися IT-фахівці (на них припадало 15% всіх розміщених протягом 2019 року вакансій), фахівці з продажу (14%) і маркетингу (9%), виробничий і адміністративний персонал (по 6%).

В свою чергу  44% випускників вишів, які працюють абсолютно в іншій сфері, назвали головні причини такого рішення:

43% мали проблеми з пошуком роботи;
38% скаржилися на низьку зарплату;
27% не влаштовувало відсутність кар’єрних перспектив;
23% втратили інтерес і розчарувалися в обраній професії.

Нагадаємо, Німеччина планує спростити правила працевлаштування – з 2020 року право на легальне працевлаштування матимуть не лише громадяни країн Європейського союзу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...