У США висунули обвинувачення РФ через ядерну НП під Архангельськом

Джон Болтон звинуватив Росію в крадіжці американських технологій

У США висунули обвинувачення РФ через ядерну НП під Архангельськом
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Радник президента США з нацбезпеки Джон Болтон заявив, що Росія розробляє гіперзвукову зброю, ґрунтуючись на вкрадених у США технологіях. Своє припущення він підтвердив інформацією про вибух, який стався  під Сєвєродвінськом (Архангельська область).

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таку заяву Болтон зробив  в інтерв’ю “Голосу Америки”.

За словами  Болтона, Росія працює над створенням засобів доставки ядерної зброї.

“Щось пішло не так, але це демонструє, що, хоча економіка Росії і дорівнює економіці Нідерландів, вона все ще витрачає досить багато на оборону, щоб не тільки модернізувати свій ядерний арсенал, а й створити нові види засобів доставки, гіперзвукові носії, гіперзвукові ракети, багато в чому вкрадені з американських технологій”, – заявив Болтон.

Він додав, що ймовірність того, що інші країни також отримають ці технології, є викликом для США та їхніх союзників.

Як відомо, 8 серпня біля Ньонокса, де знаходиться ракетний полігон, на якому проходять випробування балістичних ракет для атомних підводних човнів, пролунав вибух і стався викид радіації.

Міноборони РФ повідомило, що на полігоні в Архангельській області стався вибух під час випробування рідинного реактивного двигуна. Одночасно з цим глава «Росатому» Олексій Лихачов, коментуючи НП при випробуваннях, заявив, що на військовому полігоні в Архангельській області проводилися випробування «нового спецвиробу». Таку назву в російському оборонно-промисловому комплексі дають  всім розробкам, які мають відношення до озброєнь.

Цікаво, що The New York Times з посиланням на розвідку писала, що вибух міг бути пов’язаний з крилатою ракетою з ядерною енергоустановкою «Буревісник».

Reuters пише, що вибух і радіаційний викид на півночі Росії, при якому загинули співробітники «Росатому» і Міноборони, могли статися під час випробування крилатої ракети з ядерною установкою, про яку президент РФ Володимир Путін заявляв у минулому році.

Джерело: Народна Правда