В Україні радикально зросли ціни на “соціальні” продукти: що сталося

Восени ріст цін на продуктів продовжиться

В Україні радикально зросли ціни на “соціальні” продукти: що сталося
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Незважаючи на зміцнення курсу національної валюти і хороший урожай сільськогосподарських культур, продукти продовжують дорожчати. Причому тенденція до подорожчання продуктів збережеться і далі.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише видання «ФАКТИ».

«Молочна продукція буде дорожчати невеликими темпами, – написав на своїй сторінці в Facebook генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. – У літні місяці ціна на неї стабілізувалася, оскільки попит значно знизився. У вересні ціна на молочну продукцію знову піде вгору. Люди почнуть повертатися до молочних продуктів, оскільки ризики отруєнь стануть меншими. Відповідно, в перший місяць осені молоко і сметана подорожчають на 20-30 копійок”.

Loading...

Вартість вершкового масла залежить не від внутрішніх чинників, а від експорту. Якщо можливість експортувати в інші країни буде ширшою, ніж на сьогоднішній день, масло може подорожчати на дві-три гривні за кілограм.

Традиційно подорожчають і курячі яйця. Зараз їх продають дешевше собівартості, але так довго тривати не може. Якщо восени ціна на яйця не виросте, то нам потім доведеться переплатити за них в кілька разів. Виробники не зможуть довго працювати собі в збиток. Швидше за все, українцям варто готуватися до подорожчання яєць уже в вересні-жовтні”.

Варто зазначити, що вже впродовж декількох років постійно дорожчає і найголовніший соціальний продукт – хліб. Тільки за останній рік ціна на нього виросла на 60 відсотків, що пов’язано як зі скороченням виробництва, так і з подорожчанням сировини, зокрема цукру, яєць і масложирової продукції.

За оцінками аналітиків компанії Pro-Consulting, до подорожчання призвело зростання цін на енергоносії, пальне. Також впливає скасування з липня 2017 року державного контролю за цінами на соціально значущі продукти харчування. У зв’язку з цим експерти не виключають, що подорожчання продуктів харчування продовжиться і в осінні місяці.

Нагадаємо, раніше Нацбанк пояснив причини зростання цін в Україні у липні –  споживча інфляція у річному вимірі виявилася вищою від прогнозу і склала у липні 9,1%.

Джерело: Народна Правда
загрузка...