Все одно, що пачку цигарок на день: експерти пояснили, як це жити у місті

Дані досліджень вражають

Все одно, що пачку цигарок на день: експерти пояснили, як це жити у місті
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Забруднене міське повітря призводить до емфіземи легень.

Loading...

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на журнал “JAMA”, дихання міським повітрям медики прирівняли до викурювання пачки цигарок на день.

Дихання забрудненим міським повітрям впливає на людський організм так само, як викурювання пачки цигарок на день протягом багатьох років, і призводить до емфіземи легень.

Науковці встановили вплив на здоровʼя забрудненого повітря, зокрема, озону наземного рівня, дрібнодисперсних речовин, оксиду азоту та чорного вуглецю. Фахівці оглядали понад 7 тис. людей віком від 45 до 84 років протягом десяти років у шести мегаполісах США — Балтиморі, Чикаго, Лос-Анджелесі, Нью-Йорку, Сент-Полі та Вінстон-Салемі.

Від початку всі досліджувані були здоровими, а науковці стежили за факторами прихильності до куріння чи довоготривалого пасивного куріння. За допомогою компʼютерної томографії дослідники зʼясували, що вплив кожної з забруднювальних речовин повʼязаний з розвитком емфіземи — одишки, характерної для багаторічних затятих курців. Це виснажливе захворювання призводить до зменшення кількості кисню в крові.

В результаті дослідження стало відомо, що найсильніше на розвиток емфіземи впливає наземний озон — невидимий складник смогу. Він утворюється через перебування забрудників з пального на сонячному світлі.

«Ці дані мають значення, оскільки рівень наземного озону зростає, а кількість емфізем, видимих на КТ, передбачає госпіталізацію та смерті через хронічні захворювання дихальних шляхів», — пояснив доктор Ґрехем Барр з Медичного центру Колумбійського університету.

Нагадаємо, раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що куріння кальяну і електронних сигарет, аналогічно звичайним сигаретам, може вплинути на розвиток раку легенів. Дим, що вдихається людиною під час куріння, містить однаково шкідливі речовини.

Джерело: Народна Правда
загрузка...