Історична подія: фіни перешкодили відмиванню рекордної суми “брудних грошей” з РФ

Сума "брудних грошей" - близько 140 млн євро

Історична подія: фіни перешкодили відмиванню рекордної суми “брудних грошей” з РФ
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Історично велике відмивання грошей російської організованого злочинного угруповання було виявлено Центральної кримінальної поліції Фінляндії. Сума коштів – близько 140 млн євро.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Yle.

Loading...

Обвинувачення по справі було оголошено двом громадянам Естонії. На думку поліції, відмиті гроші належать російському організованному злочинному угрупованню. Однак представників угруповання до відповідальності притягнути не вдалося.

Інспектор кримінальної поліції Ярмо Койстинен повідомляє, що гроші відмивали через фінську будівельну компанію.

Розслідування справи почалося в 2014 році. Тоді під підозру потрапила фінська будівельна фірма HTR Talonrakennus Oy, управляли якою двоє естонців.

Інспектор звертає увагу, що в 2014 році на рахунку фірми в банках Danske Bank і Nordea перерахували понад 6,5 млрд рублів (близько 140 млн євро). Після отримання підозрілих переказів, службовці банку звернулися в поліцію.

Обвинувачені керуючі провину заперечують. За інформацією, яку вони розповіли на допитах, гроші були пов’язані з проектом будівництва доріг в російській Карелії.

Слідство встановило, що переказані гроші належали російським компаніям і були взяті з банків, які закрили в Росії, через підозру у відмиванні грошей.

Нагадаємо, детективи американської компанії Kroll оприлюднили звіт про розслідування крадіжки грошей з молдавських банків, згідно з яким молдавські чиновники відмивали єврокредити через Приватбанк.

НАРОДНА ПРАВДА також писала, що прокуратура Панами відкрила кримінальну справу стосовно колишнього президента України Петра Порошенка за підозрою у причетності до відмивання злочинних доходів.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...