Міністерству оборони виявилось непотрібним “Харківське КБ імені Морозова”

Тепер конструкторське бюро вимушено переводити майже тисячний колектив підприємства на дводенний робочий тиждень

Міністерству оборони виявилось непотрібним “Харківське КБ імені Морозова”
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Міноборони України прийняло нові рішення, які внесли зміни в графік ДП “Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. А. Морозова”.

Про це повідомляє прес-служба “Укроборонпрому”, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Тепер конструкторське бюро вимушено переводити майже тисячний колектив підприємства на дводенний робочий тиждень. Це пов’язано з тим, що Міноборони створює умови для знищення одного з провідних оборонних підприємств України.

Зокрема, припинено фінансування виробництва БТР-4 через нездатність приватної компанії ТОВ “Лозівський ковальсько-механічний завод”.

85-е військове представництво Міноборони заблокувало можливість виробляти корпуса БТР-4 з бронесталі виробництва Євросоюзу на потужностях ХКБМ та інших підприємств Концерну.

Таким чином, в “Укроборонпромі” пишуть, що були створені умови для невиконання ХКБМ державного оборонного замовлення по виготовленню БТР-4 для української армії.

Крім того повідомляється, що Міноборони висунуло в ХКБМ претензії на сплату штрафних санкцій в розмірі 82,3 млн грн за невиконання замовлення.

Також зазначають, що Міністерство, без пояснення, припинило фінансувати розробки нових видів бронетехніки.

Концерн стверджує, що відмова від використання броні з країн ЄС ставить під загрозу переозброєння української армії.

Зазначається, що фахівці ХКБМ створили Т-34 і Т-64, розробили “Оплот”, БТР-3, БТР-4. Також Харківський завод розробляв БМП-У і тепер цей проект буде похований.

Міністерству оборони виявилось непотрібним “Харківське КБ імені Морозова”

Нагадаємо, що в бухті Арундле (штат Меріленд, США) завершені заводські, швартові і ходові випробування українського катера «Слов’янськ» (бортовий номер Р-191) — раніше це був американський патрульний катер, який переобладнали і передали на озброєння Україні.

Джерело: Народна Правда