Спосіб життя людини “відгукнеться” здоров’ю її онуків – медики

Епігенетичні зміни охоплюють три покоління

Спосіб життя людини “відгукнеться” здоров’ю її онуків – медики
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Харчування, фізична активність, а також травматичні переживання людини можуть змінити функцію генів в організмі і вплинути на майбутні покоління. Таку заяву зробив лікар, професор неонатології та теолог Георг Зімбрунер.


Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише австрійське видання Kurier.

Loading...

За словами Зімбрунера, гени визначають життя людини, але є щось, що виходить за межі генетики і грає більше значення для нашого життя, ніж успадковані гени – це епігенетика.

“Епігенетика вивчає те, як зчитуються, ідентифікуються і регулюються гени. Гени – це ділянки ДНК, що визначають, подібно будівельному плану, розвиток і особливості людини. Вони являють собою те, що не піддається впливу, що передається у спадок,  текст генома. Однак травматичні події, переживання під час вагітності, умови навколишнього середовища і наш спосіб життя можуть змінювати активність наших генів і піддаватися змінам пам’яттю”, – йдеться в статті.

Як зазначив лікар, люди – істоти розумні, тому не можуть бути рабами або маріонетками своїх генів.

“Ми володіємо певною владою над ними, – вказує Зімбрунер. – А саме, ми визначаємо те, які гени зчитуються, які вступають в дію часто, а які рідко”.

Як пояснив медик, епігенетичні зміни охоплюють три покоління. У маленькому селі Еверкалікс, яке в XIX столітті було практично повністю відрізане від зовнішнього світу, з року в рік відбувалися сильні перебої в постачанні продовольством. Дослідники вивчили причини смерті онуків тодішніх жителів села: з’ясувалося, що у онуків людей, які пережили в дитинстві перебої в харчуванні за типом “від хороших років до поганих”, ризик померти від серцево-судинних захворювань був у 10 разів вище, ніж у людей, чиї бабусі і дідусі в дитинстві пережили зміни в обох напрямках (погані роки після хороших і хороші після поганих) “.

“У житті є періоди, в які людина особливо сприйнятлива до епігенетичних змін: це приблизно три місяці до зачаття, період перебування в утробі матері, перед народженням, перші роки після нього і період статевого дозрівання. (…) Наприклад, якщо за три місяці до зачаття батьки харчуються їжею, що містить велику кількість жирів, це може привести до порушення обміну речовин у першого покоління нащадків. (…) Під час вагітності на епігенетичні зміни дитини впливають насамперед стрес і захворювання матері, її харчування, а також споживання токсичних речовин, наприклад, нікотину , – йдеться в статті.

Особливе значення має серед іншого і спорт: учасники одного з досліджень протягом трьох місяців тренували тільки одну ногу. У тому, що саме на цій нозі сформувалося більше м’язової маси, не було нічого нового. Новим було те, що істотно змінилася активність генів: в 5 тис. точках ДНК виявилися епігенетичні відмінності між тренованими і нетренованими м’язами.

Нагадаємо, лікарі-неврологи заявили, що муркотіння кішки може замінити ліки – воно благотворно впливає на нервову систему і психіку людини. В частоті коливань звуків муркотіння кішки знаходиться в діапазоні 20-44 Гц. Саме воно має терапевтичний ефект, схожий з лікувальним впливом ультразвуку на людину.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...