В 2019-2020 навчальному році учні 9-х та 10-х класів отримають нові навчальні матеріали, що допоможуть їм освоїти фінансову грамотність.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомили у прес-службі Міністерства освіти і науки України.
«Програму, навчальний посібник та робочий зошит «Фінансова грамотність. Фінанси. Що? Чому? Як?» було створено 2019-го. Вони повністю враховують зміни в фінансовій галузі за останні 5 років. Так, є блоки про основні права споживачів фінансових послуг, правила безпечної роботи з платіжними картками, криптовалюти, електронні гроші, платіжні інтернет-інструменти тощо», – йдеться у повідомленні.
У розробці матеріалів взяли участь фахівці МОН, проекту USAID «Трансформація фінансового сектору», Університету банківської справи та низка експертів.
«Підприємливість і фінансова грамотність – одна з компетенцій, якою мають володіти учні та випускники нової української школи. Цей посібник – не просто практичний порадник. Він має розвинути в учнів критичне та системне мислення у фінансових питаннях, уміння оцінювати ризики та приймати зважені рішення щодо фінансів», – сказав заступник Міністра освіти і науки Вадим Карандій.
Посібник складається з 5-ти розділів та 25-ти тем. З нього учні дізнаються про сучасну фінансову систему, фінансові установи та їхні послуги. За підсумками курсу школярі зможуть навчитись ефективно управляти власними фінансами та відповідально користуватись фінансовими послугами.
Нагадаємо, в Міністерстві освіти і науки України розповіли про намір зробити обов’язковим після бакалаврату ЗНО з іноземної мови. При вступі на магістратуру обов’язковим буде володіння англійською мовою на рівні В2, для його підтвердження необхідно скласти Єдиний вступний іспит (ЄВІ).