Дієтологи розповіли, як убезпечити себе від втрати здорового глузду в старості

Гриби можуть виявитися тим самим продуктом харчування, який забезпечує захист від хвороби Альцгеймера

Дієтологи розповіли, як убезпечити себе від втрати здорового глузду в старості
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Науковці виявили дивовижну властивість улюбленого багатьма продукту – гриби здатні допомогти в профілактиці старечого недоумства.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Телеграф.

Loading...

Як показало нове дослідження, гриби можуть виявитися тим самим продуктом харчування, який забезпечує захист від хвороби Альцгеймера. Науковці дійшли висновку, що вони містять біоактивні компоненти, які відіграють істотну роль у зниженні швидкості розвитку нейродегенеративних процесів.

Зазначимо, за прогнозами медиків, до 2020 року в світі на хворобу Альцгеймера страждатимуть 42 мільйони осіб. Незважаючи на всі досягнення медицини, до цього часу не створено жодних ліків, які впливали б на перебіг даного захворювання.

Однак нове дослідження показало, що харчові властивості деяких їстівних і медичних грибів підсилюють процеси росту нервів в мозку, що забезпечує захист від вікових хвороб, включаючи старече недоумство.

Ще раніше медики довели, що гриби демонструють антиоксидативний, протипухлинний, противірусний, протираковий, протизапальний, протимікробний і навіть протидіабетичний вплив.

Крім того, за рахунок протизапальних властивостей гриби можна використовувати для боротьби з підвищеним артеріальним тиском, який вносить свій сумний внесок в низку вікових хронічних хвороби, включаючи і старече недоумство.

Дослідниками з Університету Малайзії проаналізовано всю наукову інформацію щодо грибів і їх здатності зміцнювати роботу мозку. При цьому були оцінені 11 різних видів їстівних та медичних грибів, а також їх вплив на мишей і щурів. Виявилося, що кожен гриб збільшував виробництво фактора росту нервів – молекули, яка пов’язана з регулюванням процесів росту, збереження, примноження і виживання певних нервових клітин у мозку.

Нагадаємо, раніше вчені розповіли, що може допомогти для підтримання мозку в тонусі в похилому віці. Уникнути такого неприємного явища як стареча деменція можна за допомогою спеціальних когнітивних вправ, які тренують наш мозок.

Джерело: Народна Правда
загрузка...