Медики розвіяли міф про повну відмову від кави через мігрень: що варто знати

Мігрень – третє за поширеністю захворювання у світі, вражає 1,04 мільярда дорослих

Медики розвіяли міф про повну відмову від кави через мігрень: що варто знати
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

У людей з епізодичною мігренню 3 або більше чашок кави з кофеїном в день можуть спровокувати головний біль в той же або на наступний день, згідно з новим дослідженням Медичного центру Бет-Ісраель Діаконісс, Бригама і Жіночої лікарні і Гарвардської школи громадського здоров’я їм. Т. Х. Чана.

Його результати опубліковані в American Journal of Medicine, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Мігрень – третє за поширеністю захворювання у світі, вражає 1,04 мільярда дорослих. До її симптомів, крім сильного головного болю, належать нудота, зміни настрою, чутливість до світла і звуку, а також зорові та слухові галюцинації. Напади мігрені можуть бути викликані погодними умовами, порушенням сну, гормональними змінами, стресом, ліками і певними продуктами харчування або напоями.

«Хоча деякі потенційні тригери, такі як недолік сну, можуть лише збільшувати ризик мігрені, роль кофеїну особливо складна, тому що він може викликати напад, але також допомагає контролювати симптоми. Вплив кофеїну залежить як від дози, так і від частоти, але, оскільки було проведено мало проспективних досліджень безпосереднього ризику виникнення мігрені після вживання кофеїну, доказів недостатньо для розробки дієтичних рекомендацій для людей з мігренню», – розповіла керівник дослідження Елізабет Мостофски (Elizabeth Mostofsky).

У дослідженні взяли участь 98 дорослих, які страждають від епізодичної мігрені. Вони заповнювали електронні щоденники два рази в день протягом шести тижнів, повідомляючи про споживання напоїв з кофеїном (кава, газовані та енергетичні напої), інших факторах способу життя, а також час і характеристики кожної мігрені. Учасники також надали детальну інформацію про інші поширені тригери мігрені – прийомі ліків, вживання алкогольних напоїв, рівні активності, симптоми депресії, психологічний стрес, характер сну і менструальний цикл.

Дослідники порівнювали частоту виникнення мігрені у кожного учасника в ті дні, коли він вживав або не вживав напій з кофеїном. Як показали вихідні дані, учасники зазвичай відчували головний біль в середньому 5 разів на місяць; 66% з них зазвичай щодня споживали 1-2 порції напоїв з кофеїном, а 12% – 3 або більше порцій. Протягом шеститижневого періоду дослідження учасники відчували головний біль в середньому 8,4 разів. Усі повідомили, що під час дослідження пили напої з кофеїном, принаймні, один раз, в середньому – 7,9 порцій на тиждень.

Як свідчать отримані дані, 1-2 порції напоїв з кофеїном не збільшують ризик мігрені у цей день серед пацієнтів з епізодичною мігренню. Вища імовірність виникнення мігрені в той же або на наступний день при споживанні 3 або більше порцій. Результати залишаються стабільними навіть після врахування щоденних змін у споживанні алкоголю, стресу, сну, фізичної активності і менструації, лише при використанні оральних контрацептивів були виявлені деякі відмінності.

«На сьогодні було проведено кілька проспективних досліджень безпосереднього ризику виникнення мігрені з щоденними змінами в споживанні кофеїновмісних напоїв. Наше дослідження було унікальним в тому, що ми протягом шести тижнів збирали детальну щоденну інформацію про кофеїн, головний біль та інші фактори, що представляють інтерес», – прокоментувала провідний дослідник Сюзанн Бертиш (Suzanne Bertisch).

Нагадаємо, лікар-невролог Олена Гайворонська перерахувала симптоми головного болю, при яких потрібно терміново звертатися до медичної установи. За словами лікаря, у більшості випадків головний біль не несе небезпеки, але деякі симптоми вимагають негайного звернення до лікаря.

Джерело: Народна Правда