Невропатологи пояснили підвищену метеочутливість українців

Скачки температури повітря можуть викликати спазм кровоносних судин

Невропатологи пояснили підвищену метеочутливість українців
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Останніми днями погода в Україні досить нестабільна, метеозалежні люди відчувають дискомфорт, лікарі розповіли, як знизити прояви метеочутливості.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Новости Ю.

Особливо складно перепади погоди переживають люди з серцево-судинними хворобами, захворюваннями опорно-рухового апарату, психоемоційними порушеннями і тим, хто страждає від будь-яких хронічних недуг. Проте, негативний вплив перепадів погоди можуть відчувати й цілком здорові люди.

За словами медиків, скачки температури повітря можуть викликати спазм кровоносних судин. А, наприклад, для сердечника це загрожує гіпертонічним кризом або приступом стенокардії. Зниження атмосферного тиску викликає гіпоксію – знижений вміст кисню в організмі.

У підсумку, серцевий м’яз і головний мозок страждають від його нестачі, що і викликає мігрені, біль в серці, погіршення психологічного стану, пригнічений настрій, а часом навіть депресію.

Коли суху погоду змінюють дощі і різко підвищується вологість, в першу чергу страждають ті, у кого є шкірні захворювання.

За словами медиків, від метеочутливості найбільше потерпають літні люди та діти, організм яких ще не до кінця пристосований до зовнішніх умов.

Щоб знизити прояви метеочутливості, необхідно дотримуватися простих правил – достатньо спати, відмовитися від шкідливих звичок, не переїдати, але при цьому збагачувати свій раціон різноманітними вітамінними продуктами.

Разом із тим, раніше виконуюча обов’язки голови Міністерства охорони здоров’я України Уляна Супрун спростувала міф про метеозалежність.

“Електромагнітна активність на Сонці відбувається постійно, в результаті цього процесу відбувається викид коронарної маси. І якщо вона досягає Землі, то починає взаємодіяти з магнітним полюсом нашої планети, що викликає полярне сяйво, а не мігрень. Магнітосфера Землі нейтралізує електромагнітний вплив нашої зірки, тому малоймовірно, що це може відчувати організм людини”, – стверджує Супрун.

Нагадаємо, на метеозалежність в тій чи іншій мірі страждає більша частина населення планети, тому фахівці настійно рекомендують в періоди зміни погоди максимально знизити стреси, правильно харчуватися і обмежити навантаження.

Джерело: Народна Правда