Підвищений інтерес до ЧАЕС масово погнав сталкерів в зону відчуження

Всі затримані - чоловіки у віці від 18 до 42 років

Підвищений інтерес до ЧАЕС масово погнав сталкерів в зону відчуження
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Із зростанням туристичного інтересу до зони відчуження там спостерігається і різке збільшення кількості нелегальних туристів. Лише за одну добу копи зловили 17 осіб — з Єнакієвого, а також з Києва, Миколаєва, Дніпропетровської та Чернігівської областей. Не обійшлося і без іноземців — серед затриманих виявилося четверо громадян Франції.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Сьогодні“.

“Головний мотив у цих екстремалів — побувати там, куди не водять легальні екскурсоводи, — розповів спікер поліцейських Київської області Микола Жукович. — Такі походи порушують закон, крім того, вони чреваті зустріччю з хижаками та отриманням великих доз радіації”.

Всі затримані — чоловіки у віці від 18 до 42 років.

“Двоє чоловіків з Єнакієвого і Миколаєва були затримані у відселеному селі Любянка. Друга група потрапила в руки правоохоронців у місті Прип’ять. Третю групу поліцейські затримали на об’єкті “Чорнобиль-2” (так звана “Дуга”), четверту — в покинутому селі Бички, — повідомили в прес-службі поліції. — Щодо всіх затриманих були складені адмінпротоколи, їм загрожують штрафи від 340 до 510 гривень. Що стосується іноземців, то їм загрожує ще й скорочення терміну перебування в Україні”.

На інтернет-форумах сталкерів екстремали час від часу хваляться своїми витівками в Чорнобилі. Мабуть, самою зухвалою була витівка іноземних сталкерів. В інтернеті вони виклали фотографії, на яких видно, як вночі до переносних генераторів підключені лампи і світильники в одному з приміщень Прип’яті.

“Світильники виявилося працюють!” — похвалилися сталкери.

У поліції Київської області повідомили, що подібне в їх зведеннях не проходило.

Сталкери, яким вдалося пробратися в Чорнобиль і уникнути затримання, знімають свої походи на відео і викладають ролики в інтернеті. На відео сталкери показують, як ходять по покинутих квартирах і розглядають обстановку часів 1980 років. З початку року близько 20 таких туристів виклали відео про свої пригоди. Поліцейські нагадують, що не завжди походи нелегалів закінчуються вдало: деякі з них падають в занедбані колодязі і потім кличуть на допомогу, деякі потрапляють на дуже забруднені території.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський запропонував створити в Чорнобильській зоні точку економічного зростання для України.

Нагадаємо також, після виходу в прокат серіалу “Чорнобиль” та міжнародного успіху стрічки в зоні відчуження значно збільшилася кількість нелегальних туристів-сталкерів.

До речі, в Чорнобильську зону відчуження відкриваються нові туристичні маршрути. Незабаром можна буде замовити також водну екскурсію.

Джерело: Народна Правда