Роботодавцям порадили перевіряти росіян на алкоголь та штрафувати за паління

Працівників, які відмовляється від тесту, рекомендують вважати позитивними

Роботодавцям порадили перевіряти росіян на алкоголь та штрафувати за паління
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У Росії можуть ввести штрафи за паління у робочий час, а також проводити тести на вживання алкогольних напоїв.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на «Deutsche Welle», такі перевірки рекомендується поводити як планово, так і без попередження.

Більше того, працівників, які відмовляється від тесту на алкоголь, рекомендують вважати позитивними.

Як зазначають у Міністерстві охорони здоров’я Росії, такі заходи слід вживати аби знизити число нещасних випадків на виробництві.

Така ініціатива міститься у документі міністерства під назвою “Зміцнення громадського здоров’я”, опублікованому в суботу, 17 серпня.

Також пропонується введення штрафів за перекури на роботі.

У тому ж документі міністерство рекомендує “впровадити систему штрафів і заохочень щодо кращих співробітників”. Розмір скорочення зарплати воно пропонує розраховувати за допомогою “калькулятора втрат” в залежності від кількості і тривалості перекурів і обсягу економічної вигоди, якщо співробітник кине палити.

Автори доповіді посилаються на досвід компаній в США, Великобританії, Німеччини та Канади і заявляють, що зарплата курців до 23 відсотків менше зарплати тих, хто не курить.

Міністерство охорони здоров’я також пропонує включити в пакет ДМС надання допомоги щодо відмови від куріння і лікування тютюнової залежності, інформувати співробітників про шкоду куріння і вживання алкоголю, а також проводити корпоративні безалкогольні заходи. Всі заходи в цьому документі носять рекомендаційний характер, підкреслили в міністерстві.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що куріння кальяну і електронних сигарет, аналогічно звичайним сигаретам, може вплинути на розвиток раку легенів. Дим, що вдихається людиною під час куріння, містить однаково шкідливі речовини.

Джерело: Народна Правда