ЗМІ: “жорсткий” сценарій Brexit загрожує Британії голодом

Не виключені масові протести

ЗМІ: “жорсткий” сценарій Brexit загрожує Британії голодом
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Наслідки виходу з Євросоюзу можуть стати для Великобританії дуже сумними.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “The Sunday Times”, у результаті Brexit Великобританія може відчути нестачу продуктів.

Британський уряд підготував секретний звіт про можливі наслідки так званого “жорсткого” Brexit. У ньому йдеться про дефіцит продуктів, медикаментів і палива.

Документи потрапили в розпорядження британського видання The Sunday Times. У них сказано, що вихід з Євросоюзу без угоди між Лондоном і Брюсселем загрожує кризою роботи портів, жорстким кордоном з Ірландією і зростанням витрат на соціальне забезпечення.

Безпрецедентний витік складених урядом Великої Британії документів з прогнозами наслідків виходу з ЄС виявив конкретні прогалини в плануванні на випадок непередбачених обставин. Наприклад, 85 відсотків вантажівок, які перетинають Ла-Манш, “можуть виявитися не готовими” до проходження митниці у Франції, написано в досьє. В результаті, збої в портах можуть тривати до трьох місяців, поки не налагодиться транспортний потік.

Британський уряд також вважає, що плановані заходи з уникнення перевірок на кордоні Ірландії та Північної Ірландії виявляться не реалізованими. Не виключені масові протести, які можуть привести до блокування доріг.

Мита на імпорт бензину можуть привести до закриття двох нафтопереробних підприємств, позбавлення двох тисяч осіб робочих місць і страйків. Через затримки на пропускних пунктах можуть виникнути проблеми з поставками свіжих продуктів, через що ціни на них виростуть.

Спочатку Велика Британія планувала вийти зі складу Євросоюзу 29 березня, але до цього терміну так і не визначилася з планом Brexit. У квітні 27 країн-членів ЄС на позачерговому саміті в Брюсселі домовилися надати Лондону відстрочку до 31 жовтня.

Борис Джонсон налаштований вивести країну з ЄС 31 жовтня – в тому числі без угоди з Брюсселем, реалізувавши сценарій “жорсткого” Brexit. Багато депутатів парламенту Британії, в тому числі в його власній партії, виступають проти хаотичного Brexit, тому не виключено, що Палата громад може проголосувати за недовіру уряду Джонсона.

Нагадаємо, раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що у Латвії владою було прийнято рішення відмовитися від визнання російських паспортів, які були видані жителям так званих ДНР і ЛНР.

 

Джерело: Народна Правда